NVIDIA جانشین Ada Lovelace را در سال 2025 معرفی می کند

فروشنده GPU برنامه های خود را برای آنچه بعد از Ada Lovelace می آید تأیید می کند. رمز رمزی «Ada Lovelace Next» نحوه‌ی توصیف NVIDIA معماری بازی‌های آینده‌اش است.

اگر این نقشه راه درست باشد، این نشان می‌دهد که NVIDIA احتمالاً در نهایت معماری خود را به‌روزرسانی خواهد کرد. اگرچه اشاره‌ها تا کنون حاکی از عرضه SUPER در سری میانی است، اما تا به امروز تعدادی از انواع Ti منتشر شده است. NVIDIA ممکن است به سادگی گزینه های بیشتری را در این راه اضافه کند.

NVIDIA جانشین Ada Lovelace را در سال 2025 راه اندازی می کند

نقشه راه معماری NVIDIA، منبع: NVIDIA/HardwareLuxx

این نقشه راه همچنین برخی از معماری‌های Hopper Next و Grace Next را برای بازار مرکز داده روشن می‌کند. اولی در حال حاضر با نام Blackwell شناخته می شود و در نشت ها ظاهر شده است. این بدان معناست که هر دو معماری ممکن است اکنون در نیمه اول سال 2024 به نمایش گذاشته شوند، در نتیجه تایید می کند که بلک ول بخشی از مجموعه بازی نیست.

منبع: HardwareLuxx

منبع

خبر کمی غافلگیر کننده این است که در سال 2024 منتشر نخواهد شد، بلکه یک سال بعد منتشر خواهد شد. انویدیا معمولاً آهنگ دو ساله خود را برای هر معماری بازی به استثنای برخی موارد حفظ کرده است، بنابراین ممکن است این یک تاخیر کوچک در نظر گرفته شود.

نقشه راه جدیدی توسط NVIDIA فاش شد HardwareLuxx.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر