NVIDIA بیانیه رسمی در مورد کابل های برق ذوب شده منتشر می کند که تنها 50 مورد در سطح جهانی شناخته شده است

NVIDIA از تمام مشتریانی که کارت آنها تحت تأثیر قرار گرفته است، از جمله Founders Edition یا مدل های سفارشی، پشتیبانی می کند. مهم نیست که از کدام کابل استفاده شده است، بنابراین آداپتورها یا پیاده سازی های بومی همه تحت پوشش فرآیند RMA هستند.

بیانیه NVIDIA در مورد اتصالات قدرت ذوب، منبع: GamersNexus

منبع: NVIDIA @ GamersNexus:

تعداد 50 مورد ارائه شده در سطح جهانی بسیار کم است. GamersNexus به این نتیجه رسید که این مشکل تاکنون 0.04 درصد از کارت های RTX 4090 فروخته شده را تحت تأثیر قرار داده است. GN اشاره می کند که تعداد کل RTX 4090 فروخته شده 125000 تخمین زده می شود – این تعداد به طور مستقل توسط چندین شریک هیئت مدیره ارائه شده است.

اوایل این هفته GamersNexus نتیجه گیری آزمایش یک هفته ای آنها از ذوب کابل های برق با یافته های زیر. این مشکل زمانی که کابل ها به درستی وارد شده اند یا ممکن است به دلیل بقایای جسم خارجی ناشی از ساخت، تکرار شود.

علاوه بر این، شرکت این تصویر را به عنوان نمونه ای از کابل نادرست در مقایسه با انجام صحیح آن ارائه می دهد. کانکتور برق باید کاملاً تا جایی وارد شود که هیچ شکافی قابل مشاهده نباشد.

در پاسخ به این تحقیقات، NVIDIA اکنون تأیید کرده است که یافته های اولیه آنها بر اساس 50 مورد در سطح جهانی این است که مشکل ذوب ممکن است زمانی رخ دهد که کابل برق به درستی وارد نشده باشد. این شرکت توصیه می کند که کاربران ابتدا باید قبل از نصب کارت به سیستم، از اتصال محکم و یکنواخت کابل ها به برق اطمینان حاصل کنند.

NVIDIA هنوز در حال بررسی تمام موارد جدید کابل‌ها، کانکتورها و آداپتورهای ذوب شده است. اگر کارت شما تحت تاثیر این مشکل قرار گرفت، کارت خود را فورا از برق جدا کنید و مطمئن شوید که فرآیند رسمی RMA را شروع کرده اید. هر کس دیگری باید اطمینان حاصل کند که کارت آنها به درستی نصب شده است و امیدوارم هیچ مشکلی پیش نیاید.

کابل 12VHPWR به درستی وارد شده است، منبع: NVIDIA

مدت کوتاهی پس از تکمیل تحقیقات توسط GamersNexus، NVIDIA اکنون آماده است تا بیانیه رسمی در مورد مشکل اتصالات برق ذوب را به اشتراک بگذارد. به نظر می رسد که یافته های GN واقعا درست بوده است.

NVIDIA: تنها 50 مورد کابل برق ذوب شده در سراسر جهان

[Gamers Nexus] NVIDIA به ذوب شدن کابل ها، نگرانی های مربوط به گارانتی، و خرابی آداپتور 12VHPWR پاسخ می دهد (81786 بازدید)

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر