NVIDIA بر روی یک اتصال برق به روز شده “12V-2×6” با ایمنی بهبود یافته کار می کند


12VHPWR با کانکتور 12V2x6 جایگزین می شود

NVIDIA یک کانکتور برق جدید در دست ساخت دارد که ظاهراً با برخی از منابع تغذیه موجود سازگار است. Igor’sLAB.

NVIDIA از زمانی که برای اولین بار مشکلات مربوط به نسخه 16 پین (12VPHWR) گزارش شد، روی یک کانکتور برق به روز شده کار می کند. موارد ذوب کابل ها به دلیل اتصال نامناسب بین منبع تغذیه یا GPU که باعث گرم شدن بیش از حد می شد، باریک شد. به همین دلیل، هدف اولیه نسخه اصلاح شده، افزایش مکانیسم های ایمنی بود که به طور موثر چنین مواردی را به حداقل می رساند.

طبق گزارش ها، این شرکت چند ماه است که روی یک طراحی اتصال دهنده جدید کار می کند. طرحی که 12V2x6 نامیده می شود، دارای تست استاندارد بیشتری است تا اطمینان حاصل شود که هر نسخه از این کابل مطابق با مشخصات طراحی شده است. مهمتر از آن، این طراحی جدید بخشی از مشخصات جدید PCIe Base 6 است. نسخه جدید کانکتور همچنین بخشی از مشخصات CEM 5.1 است که توسط PCI SIG برای مشخصات ATX 3.1 پیشنهاد شده است. با این حال، این مشخصات و طراحی نهایی نیست، بلکه بخشی از پیش نویس منتشر نشده است.

کانکتور PCIe Base 6 با برخی از کانکتورهای 12VHPWR موجود سازگار خواهد بود، اما نسخه جدید دارای مشخصات متفاوتی با معیارهای قدرت پایدار تنظیم شده است که ممکن است نیاز به تغییرات در سیستم عامل در منابع تغذیه یا کارت‌های گرافیک داشته باشد.

کانکتورهای برق 12VHWPR (H+) و 12v-2×6 (H++)، منبع: Igor’sLAB

هیچ تغییری در هدر هدرهای 12VHPWR و 12V-2×6 وجود ندارد، بنابراین کابل ها همچنان باید سازگار باشند، به همین ترتیب هر دو کانکتور از همان 12 ریل برق و چهار پین حس استفاده می کنند که اکنون تمرکز اصلی نسخه به روز شده است. . واضح‌ترین تغییر طول پین‌ها است که عقب‌تر قرار گرفته‌اند و اطمینان حاصل می‌کنند که فقط زمانی که کابل به طور کامل وارد شده کار می‌کنند. علاوه بر این، رمزگذاری باید طبق استانداردهای جدید به روز شود.

کانکتورهای برق 12VHWPR (H+) و 12v-2×6 (H++)، منبع: Igor’sLAB

NVIDIA و PCI-SIG اکنون در حال ارزیابی دو گزینه برای طراحی کانکتور کابل هستند که هنوز انتخاب نشده است. با این حال، پیش‌نویس فعلی در مرحله پیشرفته‌ای است و رابط جدید ممکن است از سال آینده به اولین کارت‌های گرافیک راه پیدا کند، احتمالاً برای چیزی که NVIDIA به‌عنوان به‌روزرسانی سری میانی آماده می‌کند.

شایان ذکر است که کانکتور 12V-2×6 قبلاً در برخی از منابع تغذیه در Computex در ماه گذشته دیده می شد. MSI کانکتور زرد جدید خود را به نمایش گذاشته است که ظاهراً برای مطابقت با استاندارد جدید طراحی شده است، همانطور که توسط برچسب جدید منبع نشان داده شده است.

منبع تغذیه MSI با کانکتور 12V2x6، منبع: MSICAPTION_END]

منبع: Igor’sLAB

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر