NVIDIA بر اساس گزارش‌ها روی «درایورهای بهینه‌شده با هوش مصنوعی» با عملکرد بهبودیافته کار می‌کند


لطفا توجه داشته باشید که این پست با عنوان a برچسب گذاری شده است شایعه.

درایورهای NVIDIA تکامل یافته و شامل هوش مصنوعی بیشتری می شود

CapFrameX ادعا می کند که NVIDIA می تواند یک درایور جدید با بهبود عملکرد بهینه سازی هوش مصنوعی منتشر کند.

از نظر فنی، هوش مصنوعی در حال حاضر در درایورهای GPU فعلی پیاده سازی شده است، اما مقیاس و اهداف ممکن است گسترده نباشد. ادعا می‌شود که ممکن است بهینه‌سازی‌های بیشتر هوش مصنوعی با تمرکز بر «دستورالعمل‌ها، توان عملیاتی، استفاده از سخت‌افزار، رشته‌سازی، تنظیمات» به درایور گرافیک اضافه شود.

مشخص نیست که چنین بهینه‌سازی هوش مصنوعی از سمت کاربر چگونه کار می‌کند، به هر حال، گیمرها می‌توانند از قبل از طریق GeForce Experience از پروفایل‌های بهینه‌سازی داخلی برای هر بازی استفاده کنند. این یک فرآیند خودکار بر اساس یک پایگاه داده بزرگ از پروفایل های عملکرد برای سیستم های شناخته شده است.

ویژگی بسیار مشابهی در حال حاضر توسط AMD در حال کار است، که اخیراً فناوری HYPR-RX را معرفی کرده است که شامل Radeon Super Resolution نیز می‌شود، یک ویژگی ارتقاء سطح درایور در سطح سیستم و ویژگی‌های بهبود تأخیر.

این شایعه هیچ جزئیاتی در مورد سخت افزار مورد نیاز برای بهینه سازی چنین بهینه سازی ارائه نمی دهد. با توجه به تقسیم بندی پشتیبانی از فناوری های فعلی DLSS، این احتمال وجود دارد که برخی از ویژگی ها فقط روی گرافیک RTX قفل شوند.

از چنین بهینه سازی هایی انتظار می رود که به طور متوسط ​​10 درصد بهبود عملکرد داشته باشد. این قطعاً بر تجربه بازی تأثیر می گذارد.منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر