NVIDIA اکنون GeForce RTX 4090 Founders Edition را با کانکتور برق به روز شده عرضه می کند


کانکتور جدید GeForce RTX 4090 FE با پین های حسی کوتاه تر

Redditor می‌گوید NVIDIA اکنون طراحی اتصال برق جدید خود را برای RTX 4090 Founders Edition پیاده‌سازی کرده است.

NVIDIA RTX 4090 FE با پین های حس کوتاه شده، منبع: prackprackprack/Reddit

به نظر می رسد که NVIDIA در حال به روز رسانی کارت های Founder Edition خود با طراحی جدید و بهبود یافته کانکتور ’12VHPWR’ است. در حالی که جزئیات پیاده سازی کامل هنوز مشخص نیست، مشخص شده است که NVIDIA قبلاً از این رابط در کارت های RTX 4070 و RTX 4070 Ti خود که بخشی از سری RTX 40 هستند، استفاده کرده است. اگرچه این ممکن است اجرای کامل کانکتور 12V-2×6 نباشد.

اگرچه NVIDIA به طور رسمی هیچ تغییری در کانکتور برق اعلام نکرده است، اما وجود طراحی جدید پس از انتشار گزارش هایی در مورد کار این شرکت بر روی یک کانکتور جدید آشکار شد. یکی از تفاوت های قابل توجه در طراحی جدید گنجاندن سنجاق های کوتاه شده است. طول این پین ها کاهش یافته است و به طور موثر توانایی GPU برای برقراری ارتباط و مذاکره با منبع تغذیه برای وات بالاتر را از بین می برد، مگر اینکه کابل به طور کامل وارد شود. این اصلاح به جلوگیری از موقعیت‌هایی کمک می‌کند که در آن قدرت زیاد از طریق کابلی که کاملاً قرار ندارد، عبور می‌کند.

NVIDIA RTX 4090 FE با پین های حس کوتاه شده، منبع: prackprackprack/Reddit

آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که NVIDIA این طراحی کانکتور جدید را در RTX 4090 Founders Edition، اولین پردازنده گرافیکی رومیزی این نسل که دارای طراحی 12+4 پین است، گنجانده است. انتظار می رود این تغییر جزئی احتمال کارکرد کانکتور در شرایط پشتیبانی نشده را کاهش دهد، مانند زمانی که کابل کاملاً قرار نگرفته است و به طور بالقوه می تواند منجر به ذوب شدن یا مشکلات دیگر شود.

منبع: Reddit

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر