NVIDIA از توقف سرویس GameStream خبر داد و گیمرها راضی نیستند

منبع: NVIDIA از طريق Reddit

منبع

اعلان پایان سرویس GameStream، منبع: NVIDIA

انویدیا همچنان جعبه‌های تلویزیون Shield را می‌فروشد و سرویس GameStream را به‌صورتی که پشتیبانی می‌شود تبلیغ می‌کند، اگرچه در کمتر از ۲ ماه دیگر حذف خواهد شد.

اعلان پایان سرویس GameStream، منبع: NVIDIA

صاحبان محصولات Shield TV به تازگی شروع به دریافت ایمیل‌هایی کرده‌اند که به آنها از پایان سرویس GameStream اطلاع می‌دهد. NVIDIA توصیه می‌کند به جای آن از Steam Link GeForce Now استفاده کنید، اما این به معنای استفاده انحصاری از برنامه Steam یا پرداخت هزینه برای سرویس مبتنی بر ابر برای دریافت کیفیت جریان مشابه است.

NVIDIA Shield TV و Shield TV Pro از محبوب‌ترین ست‌تاپ‌باکس‌های اندرویدی هستند، اما یکی از گران‌ترین آن‌ها نیز هستند. این دستگاه‌ها مبتنی بر قدرتمند Tegra X1+ با پردازنده گرافیکی داخلی ۲۵۶ هسته‌ای هستند. این به معنای سخت افزار قانع کننده برای اجرای بازی های اندروید بر روی خود دستگاه است، اما همچنین قدرت کافی برای پخش هر نوع رسانه ای از سرویس های ابری و محلی.

سرویس GameStream افزودنی عالی برای یک محصول نسبتاً خاص مانند Shield بود. Redditor ها تغییر به گزینه های Moonlight یا Sunshine را توصیه می کنند، اما مشخص نیست که حذف GameStream چه تأثیری بر این پروژه ها خواهد داشت.

شایان ذکر است که همزمان NVIDIA در حال حذف سرویس استریم محلی از نرم افزار خود است، AMD در حال گسترش پشتیبانی از سرویس پخش AMD Link با رمزگذاری AV1 RX7900 و حتی پشتیبانی از 4 بازیکن در یک رایانه بازی است.

NVIDIA سرویس GameStream را از محصولات Shield حذف می کند

NVIDIA اعلام کرد که محصولات Shield TV که رسماً به عنوان “Streaming Media Player” تبلیغ می شوند به زودی یکی از عملکردهای اصلی خود را از دست خواهند داد.

با این حال، پشتیبانی از استریم بازی محلی به نام GameStream به زودی حذف خواهد شد. NVIDIA اعلام کرد که از اواسط فوریه به‌روزرسانی برنامه «NVIDIA Games» قابلیت پخش جریانی بازی‌ها از رایانه‌های شخصی محلی را حذف می‌کند. این سرویس از قدرت پردازنده‌های گرافیکی GeForce GTX/RTX برای پخش جریانی بازی‌ها به محصولات Shield TV با کیفیت بالا (4K 60FPS) و تأخیر کم، حتی به صورت بی‌سیم استفاده می‌کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر