NVIDIA ادعا می کند که رمزگذار AV1 بهتری نسبت به AMD و Intel دارد

NVENC که برای حمایت از سخت گیری های تولیدکنندگان محتوای حرفه ای طراحی شده است، کیفیت ویدیو را با دقت بالاتری نسبت به رمزگذارهای رقابتی حفظ می کند. کاربران GeForce RTX می توانند تصاویر با کیفیت بالاتر را با همان نرخ بیت محصولات رقابتی پخش کنند یا با نرخ بیت پایین تر رمزگذاری کنند و در عین حال کیفیت تصویر مشابهی را حفظ کنند.

همانطور که می دانیم، رمزگذاری AV1 اکنون توسط تمام معماری های GPU مدرن پشتیبانی می شود: GeForce RTX 40 (Ada)، Radeon RX 7000 (RDNA3) و Arc Alchemist (Xe-HPG). با این حال، پیاده سازی ها متفاوت است و قابلیت های رمزگذاری ممکن است تفاوت های قابل توجهی را نشان دهد.

مقایسه کدگذاری AV1 4K، منبع: NVIDIA

AV1 یک کدک منبع باز از Alliance for Open Media است. در طی بیش از دو سال، این کدک ویدیویی به عنوان یک جایگزین واقعی برای H264 و H265/HEVC که منبع باز نیستند ظاهر شده است. فرمت بدون حق امتیاز عامل بزرگی در تبدیل AV1 به آینده پخش ویدیو خواهد بود و همه برندهای اصلی GPU اکنون در حال توسعه و توسعه GPU با پشتیبانی از این فرمت ویدیویی هستند.

– NVIDIA

منبع: NVIDIA

منبع

دیروز نسخه پایدار OBS Studio 29.1 منتشر شد. درست مانند نسخه بتا، این نسخه از رمزگذاری AV1 برای پخش جریانی YouTube پشتیبانی می کند. NVIDIA از این فرصت استفاده کرد و برتری خود را در کدگذاری AV1 در مقایسه با رقبا مورد بحث قرار داد.

پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX 40 به رمزگذار NVENC نسل هشتم متکی هستند که با تقسیم فریم‌ها به خطوط افقی در برخی از پردازنده‌های گرافیکی، کدگذاری تا 8K60 (FPS) را امکان‌پذیر می‌کند. در 4K، می‌تواند کیفیت ویدیویی مشابهی با سرعت 10 مگابیت در ثانیه در مقایسه با پخش جریانی H.264 با سرعت 20 مگابیت در ثانیه ارائه دهد، اما به طور کلی NVIDIA ادعا می‌کند که رمزگذاری AV1 حدود 40 درصد بازده کدگذاری بهتری را ارائه می‌کند.

انویدیا می گوید رمزگذار AV1 آنها بهتر از AMD و Intel است

NVIDIA تصویری از مقایسه ویدیویی منتشر کرده است که شامل AMD RX 7900 XTX، Arc A770 و پردازنده‌های گرافیکی RTX 4080 آن در AV1 4K و مقایسه کدگذاری 12 مگابیت بر ثانیه است. این شرکت ادعا می کند که رمزگذار آنها تصاویر با کیفیت بالاتری را با همان میزان بیت تولید می کند:

OBS Studio 29.1 اکنون برای دانلود در دسترس است از وب سایت رسمی. این پروژه توسط NVIDIA و AMD حمایت می شود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر