NotebookLM گوگل تجربه ربات چت را شخصی می کندمنبع

در Google I/O در ماه مه، این شرکت برنامه‌های خود را برای استفاده از هوش مصنوعی با امثال PalM 2، Bard و مجموعه‌ای از ویژگی‌های بهبود هوشمند برای محصولات بی‌شمارش فاش کرد. بحث مختصری در مورد پروژه Tailwind گوگل، محصولی آزمایشی که برای دانش‌آموزان به‌عنوان «نخست‌بوک اول هوش مصنوعی» طراحی شده بود تا به آنها کمک کند تا سازماندهی شوند، در آن مجموعه مصرف‌گرایی گنجانده شده بود. روز چهارشنبه، Project Tailwind از توسعه فارغ التحصیل شد تا تبدیل به NotebookLM (NLM) شود.

این دستیار مجازی می‌تواند تمام وظایف معمولی ربات چت از جمله خلاصه کردن اسناد اضافه شده جدید، پاسخ عمیق به سؤالات مربوط به مجموعه متن و تولید محتوای جدید از آن اطلاعات را انجام دهد. NLM فوراً در اختیار کادر کوچکی از آزمایش‌کنندگان بتا در ایالات متحده قرار می‌گیرد تا بازخوردی برای توسعه بیشتر ارائه دهد، اگرچه هنوز اطلاعاتی در مورد اینکه چه زمانی در دسترس عموم قرار می‌گیرد وجود ندارد. اگر می خواهید آن را زودتر برای خودتان امتحان کنید، در لیست انتظار ثبت نام کنید.

NLM در اصل نرم‌افزار یادداشت‌برداری با یک مدل زبان بزرگ است که در کنار آن قرار گرفته است، که “با محتوای موجود شما جفت می‌شود تا بینش‌های مهم را سریع‌تر به دست آورید.” اساساً، این یک ربات چت است که به طور مداوم با مجموعه داده های خاص شما تنظیم می شود، بنابراین وقتی از آن سؤال می پرسید، به جای دانش جمعی از هر مدلی که با آن ساخته شده است، فقط از آن اطلاعات استخراج می شود. این فرآیند “منبع-پایه” تضمین می کند که دستیار مجازی در موضوع باقی می ماند و پاسخ های مرتبط تری ارائه می دهد.