Noctua کیت نصب دای مستقیم را برای CPU های حذف شده AMD Ryzen 7000 راه اندازی کرد

Roland Mossig (مدیر عامل Noctua) توضیح می‌دهد: «خراب کردن و خنک‌کننده مستقیم قالب، گارانتی CPU شما را باطل می‌کند و خطر آسیب رساندن به آن را متحمل می‌شود، بنابراین مطمئناً این برای همه مناسب نیست». با این حال، افزایش عملکردی که باید داشته باشیم بسیار دیدنی است، معمولاً بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد است، اما در برخی موارد، ما حتی شاهد بهبودهای تقریباً 20 درجه سانتیگراد در ترکیب با میله‌های نصب افست خود بوده‌ایم، بنابراین مطمئن هستیم. که این یک گزینه جذاب برای کاربران علاقه مند است. از رومن برای همکاری با ما تشکر می کنیم تا مشتریان را قادر به اجرای این تنظیم هیجان انگیز با خنک کننده های CPU ما کند!»

NM-DD1 را می توان منحصراً از طریق وب سایت Noctua با هزینه خدمات 4.90 یورو سفارش داد. همچنین، مشتریان می‌توانند با استفاده از فایل‌های STL که در Printables.com به اشتراک گذاشته شده است، اسپیسرهای موجود در کیت NM-DD1 را در خانه پرینت سه بعدی کنند (فصل‌کننده‌های NM-DDS1 برای خنک‌کننده‌ها با براکت‌های اتصال دو تکه و فاصله‌دهنده‌های NM-DDS2 با فاصله 83 میلی‌متری. برای کولرهایی با براکت بست تک تکه و زمین نصب 78 میلی متری). نصب براکت(های) بست با اسپیسرهای چاپ شده به چهار پیچ M3x12 (برای NM-DDS1) یا یک پیچ M4x10 (برای NM-DDS2) نیاز دارد.

NM-DD1 حاوی اسپیسرهایی است که در زیر براکت(های) بست هیت سینک به منظور جبران ارتفاع پخش کننده حرارت حذف شده و همچنین پیچ های سفارشی و طولانی تر قرار داده شده است که امکان نصب مجدد براکت های بست را با فاصله دهنده ها در محل. سایر قطعاتی که برای جداسازی و خنک‌کننده مستقیم قالب مورد نیاز هستند (ابزار جداکننده، قاب قالب مستقیم برای محافظت از CPU، ترکیب حرارتی فلز مایع) باید جداگانه خریداری شوند.

پیوندها


«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع


Noctua کیت دای مستقیم NM-DD1 را برای پردازنده های حذف شده AMD AM5 معرفی می کند.

حذف پخش کننده حرارت یکپارچه CPU و قرار دادن هیت سینک مستقیماً روی قالب ها با استفاده از ترکیب حرارتی فلز مایع به طور قابل توجهی انتقال حرارتی را بهبود می بخشد و معمولاً می تواند دمای CPU را تا 10-15 درجه سانتی گراد کاهش دهد. این هدروم حرارتی افزایش یافته را می توان برای کاهش شدید سرعت فن و سطح نویز یا در صورت اجازه CPU برای دستیابی به فرکانس های افزایش توربو استفاده کرد.

برای افزایش عملکرد، NM-DD1 را می توان با میله های نصب افست AM5 جدید Noctua (NM-AMB12، NM-AMB13، NM-AMB14، NM-AMB15) ترکیب کرد که به کاربران اجازه می دهد نه تنها در CPU های معمولی AM5 به دمای پایین تری دست یابند. بلکه روی آنهایی که جدا شده اند نیز چون فشار بیشتر روی CCD ها متمرکز می شود. به طور معمول، استفاده از گزینه نصب افست با خنک کننده مستقیم دای می تواند سود اضافی تا 2 درجه سانتیگراد ایجاد کند.

وین، 27 ژوئن 2023 – Noctua امروز کیت دای مستقیم جدید NM-DD1 خود را معرفی کرد. NM-DD1 که با همکاری اورکلاکر حرفه ای و متخصص خنک کننده دای مستقیم رومن “der8auer” Hartung توسعه یافته است، کیت فاصله دهنده نصب است که امکان استفاده از طیف گسترده ای از خنک کننده های CPU Noctua را در پردازنده های حذف شده AMD AM5 فراهم می کند. برداشتن پخش‌کننده حرارت یکپارچه پردازنده (جلوگیری) و قرار دادن هیت سینک مستقیماً روی قالب‌ها، انتقال حرارتی بسیار کارآمدتری را امکان‌پذیر می‌کند و در نتیجه می‌تواند دمای CPU را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، با افزایش معمولی در محدوده 10-15 درجه سانتیگراد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر