MSI Prestige 16 جدید را در Computex، اولین لپ‌تاپ Meteor Lake اینتل در جهان به نمایش می‌گذارد.

یکی از سیستم های آینده MSI در Computex Prestige 16 EVO/Studio است که امسال در غرفه نمایش داده شد. یک نگاه دقیق تر تأیید کرد که این یک شاسی جدید است و به وضوح بر اساس چیزی نیست که اینتل در حال حاضر می فروشد. در واقع، خدمه Notebookcheck به سرعت متوجه شدند که مدیر وظیفه نام “Genuine Intel(R) 0000” را برای یک CPU نشان می‌دهد که معمولاً به معنای یک نمونه مهندسی است.

به گفته MSI، این لپ تاپ در سه ماهه چهارم معرفی می شود که با برنامه های اینتل برای سری نوت بوک Meteor Lake هماهنگ است.

MSI Prestige 16 با سی پی یو Meteor Lake، منبع: Notebookcheck

در صورتی که تأیید کافی نبود، MSI نیز در به اشتراک گذاشتن بازبینی غیر نهایی بیانیه مطبوعاتی اشتباه کرد. امکان مشاهده تغییرات اعمال شده توسط تیم MSI وجود داشت که ارجاعات به سری 13th Gene Core اینتل و نامگذاری SKUهای Core i7 را حذف کرده بودند. همانطور که اکنون تایید شده است، اینتل یک طرح نامگذاری جدید برای سری موبایل Meteor Lake خود، مانند Core Ultra 7 1003H، معرفی خواهد کرد.

با این حال، این هنوز معماری استفاده شده را تأیید نمی کند، بنابراین بررسی سریع تعداد فیزیکی و منطقی تأیید می کند که این یک CPU جدید با 16 هسته و 22 رشته است. خط تولید فعلی مبتنی بر سری Raptor Lake تا 20 رشته می‌رسد، بنابراین این باید همان CPU باشد که اینتل در اوایل این هفته در نمایش غیرعمومی نشان داده است. چنین بخشی دارای 6 هسته کارآمد، 6 هسته کارآمد (CPU) و 2 هسته کارآمد (SoC) است.

MSI Prestige 16 با سی پی یو Meteor Lake، منبع: Notebookcheck

MSI Prestige 16 با سی پی یو Meteor Lake، منبع: Notebookcheck

این شرکت یک لپ‌تاپ جدید را در Computex به نمایش می‌گذارد که اکنون تایید شده است که دارای CPU منتشر نشده Meteor Lake اینتل است.

MSI Prestige 16 با Meteor Lake

چک دفترچه یادداشت کشف کرد که یکی از سیستم های جدید در غرفه MSI دارای یک CPU ناشناس اینتل است. محصولی که Prestige 16 نام دارد بر اساس معماری Meteor Lake ساخته شده است که توسط مدیر وظیفه دستگاه تایید شده و بیانیه مطبوعاتی به سرعت ویرایش شده است.

اینتل امسال رویداد عمومی جداگانه ای برای Computex نداشت، اما این شرکت از برخی از رسانه ها برای نمایش پلت فرم مشتری نسل بعدی لپ تاپ دعوت کرده بود. محصولی با اسم رمز Meteor Lake دارای یک پردازنده اختصاصی هوش مصنوعی VPU (واحد پردازش چند منظوره) خواهد بود و این شرکت فرصت بسیار خوبی برای استفاده از این هسته برای کارهای مدرن با پشتیبانی از هوش مصنوعی می بیند.

منبع: چک دفترچه یادداشت

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر