MSI Mini-PC مبتنی بر Intel Alder Lake-N (N100) را بدون فن راه اندازی کرد

MSI Mini-PC مبتنی بر Intel Alder Lake-N (N100) را بدون فن راه اندازی کرد

MSI Cubi N ADL با Intel N100: چهار هسته E و تنها 6 وات TDP

MSI از Alder Lake-N برای Mini-PC خنک شده غیرفعال استفاده می کند.

MSI از جدیدترین Mini-PC جمع و جور خود که برای مشاغل و شرکت هایی که به سیستم های کارآمد و در عین حال کم مصرف نیاز دارند، طراحی شده است. Cubi N ADL مجهز به پردازنده N100 اینتل است که در یک شاسی 0.66 لیتری قرار گرفته و تنها 540 گرم وزن دارد.

این پردازنده به دلیل مشخصات پایین و مصرف انرژی پایین شناخته شده است. N100 دارای 4 هسته و 4 رشته است که همگی هسته های کارآمد هستند. اینتل با استفاده از هسته های کم مصرف توانسته است TDP این پردازنده را تنها به 6 وات نگه دارد. CPU از فرکانس های تا 3.4 گیگاهرتز پشتیبانی می کند.

نیاز به برق کم به این معنی است که نیازی به فن نیست، سیستم ها کاملاً غیرفعال کار می کنند. خنک کننده CPU از طریق یک هیت سینک منفرد که در زیر شاسی قرار دارد به دست می آید.

Cubi N ADL، منبع: MSI

پردازنده N100 دارای گرافیک Intel UHD با 24 واحد اجرایی است. آنها از مانیتورهای 4K 60 هرتز پشتیبانی می کنند. MSI Cubi N ADL را به سه گزینه اتصال نمایشگر (DisplayPort، HDMI و USB Type-C) مجهز کرد که همگی از وضوح 4K پشتیبانی می کنند. علاوه بر این، یک رابط شبکه دوگانه 1G در صورتی که کاربران بخواهند برای بهبود امنیت شبکه را پر کنند وجود دارد.

Cubi N ADL، منبع: MSI

MSI همچنین متعهد شده است تا 3 سال آینده از این دستگاه پشتیبانی کند، که در بین سیستم های تجاری بسیار مهم است، اگرچه حتی 3 سال نیز زمان کوتاهی به نظر می رسد. همه سیستم‌های Cubi N 24 ساعته تست‌های قابلیت اطمینان را پشت سر می‌گذارند و از سخت‌افزار TDM (Trusted Platform Module) 2.0 پشتیبانی می‌کنند.

منبع: MSI via فنلس تکمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر