MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X CLASSIC را عرضه کرد


MSI SUPRIM CLASSIC با پردازنده گرافیکی AD102 و آرم قدیمی RTX

این کارت هم جدید و هم قدیمی است.

MSI به تازگی کارت جدید RTX 4090 خود را از سری SUPRIM معرفی کرده است. با این حال، هیچ چیز “عالی” خاصی در مورد این طراحی وجود ندارد. مدل‌های کلاسیک طراحی خنک‌کننده قدیمی‌تری را اجرا می‌کنند، همان طراحی که برای سری RTX 3090 Ti استفاده می‌شد.

MSI با معرفی کارت های RTX 40 کولرهای به روز شده SUPRIM خود را به نمایش گذاشت. کارت جدید از خنک کننده Tri Frozr 3S با فن Torx 5.0 استفاده می کند. همچنین دارای محفظه بخار می باشد. مدل کلاسیک دارای فن های Tri Frozr 2S و Torx 4.0 است، اما اتاق بخار در اینجا وجود ندارد.

MSI RTX 4090 SUPRIM & SUPRIM CLASSIC، منبع: MSI

SUPRIM جدید سنگین تر است (2.4 کیلوگرم در مقابل 2.16 کیلوگرم) و کمی ضخیم تر (7.8 سانتی متر در مقابل 7.1 سانتی متر)، اما طول و عرض آن تقریباً یکسان است. از نظر عملکرد نیز نباید تفاوتی وجود داشته باشد، زیرا هر دو کارت تا 2640 مگاهرتز (با نرم افزار MSI Center اورکلاک) کلاک دارند. چیزی که MSI تایید نمی کند حداکثر TDP برای GPU کلاسیک است، بنابراین در صورت وجود محدودیت برای اورکلاک وجود دارد.

MSI RTX 4090 SUPRIM & SUPRIM CLASSIC، منبع: MSI

صفحه پشتی از طراحی قدیمی برخوردار است، با لوگوی GeForce RTX منسوخ شده و حتی اژدهای مخصوص بازی MSI که دیگر در کارت های SUPRIM به روز شده استفاده نمی شود.

MSI RTX 4090 SUPRIM & SUPRIM CLASSIC، منبع: MSI

تا کنون، SUPRIM CLASSIC تنها توسط وب سایت MSI چین تایید شده است. مشخص نیست که آیا این بدان معناست که کارت در انحصار این بازار خواهد بود یا خیر، اما این بعید به نظر می رسد. این شرکت همچنین یک مدل SUPRIM non-X Classic را روانه بازار کرد که دارای ساعت کمتری است. همان ساعت‌ها توسط نوع مبتنی بر Tri Frozr 3S 2022 ارائه می‌شود.

منبع: MSI از طریق @harukaze5719منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر