MSI مادربردهای AMD B650 “DIY-APE” را با کانکتور در پشت آماده می کند

این فقط ایسوس نیست، بلکه MSI و MaxSun قرار است راه حل های میان رده بیشتری را بر اساس طراحی DIY-APE خود اضافه کنند. آنچه که باید به آن اشاره کرد این است که نام سری مفهومی نام محصول نهایی نیست. به عنوان مثال، ایسوس به تازگی مادربرد TUF B760M BTF (بازگشت به آینده) خود را برای CPU های LGA1700 اینتل منتشر کرده است، در حالی که MSI پروژه صفر خود را داشت.

اکنون گفته می شود دو مادربرد MSI AMD B650 وارد وضعیت صلاحیت شده اند. این احتمالاً بدان معنی است که ما هنوز چند هفته یا چند ماه تا عرضه محصول نهایی فاصله داریم، اما عجله در چنین مفهوم منحصر به فردی احتمالاً هرگز ایده خوبی نیست.

ایده اصلی پشت این پروژه مدیریت بهینه کابل یا به عبارت دقیق تر، پنهان کردن کامل آنهاست. این بدان معنی است که تمام کانکتورهای برق، هدر فن، ذخیره سازی و اتصالات جانبی به قسمت پشتی منتقل می شوند. با این حال، این مفهوم به یک مورد سازگار نیاز دارد زیرا در غیر این صورت راهی برای اتصال هیچ یک از کانکتورها وجود نخواهد داشت.

منبع: Bilibili، Zfrontier از طريق @9550proمنبع

ASUS CASE با مادربرد Maxsun H610 DIY-APE، منبع: Zfrontier

مشتریان باید به سازگاری مادربردهای DIY-APE توجه کنند. فقط برخی از کیس ها با این مادربردها سازگار هستند. پست اصلی در Bilibili حداقل دو طرح کیس آماده برای سری DIY-APE را نشان می دهد.

مادربردهای MSI B650 با کانکتورها به پشت منتقل شدند

این شرکت قرار است پیشنهاد خود را با مادربردهای AMD بسیار سفارشی شده گسترش دهد.

مادربردهای MSI B650 DIY-APE، منبع: Bilibili

این واقعیت که اکنون حداقل سه سازنده مادربرد (Maxsun، ASUS و MSI) درگیر هستند، به این معنی است که پذیرش بازار برای سری DIY-APE باید در ماه‌های آینده سرعت بیشتری بگیرد. علاوه بر این، گیگابایت پروژه مخفی کاری خود را نیز دارد، اگرچه بخشی از برنامه DIY-APE نیست.

مادربردهای MSI B650 DIY-APE، منبع: Bilibili

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر