MSI سرانجام GPU سفارشی Radeon RX 7900 XTX Gaming Trio “Classic” خود را با سه کانکتور برق 8 پین به نمایش گذاشت.

MSI RX 7900 XTX Gaming Trio Classic، منبع: TechPowerUP

MSI سرانجام GPU سفارشی Radeon RX 7900 XTX خود را تایید کرد

منبع: TechPowerUP

منبع

همانطور که انتظار می رفت، طراحی RX 7900 SUPRIM وجود ندارد، بلکه مدل کلاسیک Gaming Trio است. در واقع خود محصول کلاسیک نامیده می شود، اما دلیل خوبی پشت آن وجود دارد. به گفته یکی از نمایندگان MSI، این شرکت از خنک کننده به روز شده «2022» Gaming Trio در این کارت استفاده نمی کند. این مدل از طراحی قدیمی‌تری استفاده می‌کند که از سری RX 6000/RTX 30 شناخته شده است. این بدان معنا نیست که کارت عملکرد بدتری خواهد داشت، بلکه نشان می دهد که MSI چقدر تلاش کمی برای این کارت انجام داده است.

TechPowerUP اولین کارت گرافیک Radeon RX 7900 MSI را در نمایشگر مشاهده کرد.

MSI بالاخره در CES 2023 اولین کارت گرافیک RDNA3 خود را معرفی کرد. این شرکت آخرین شرکای بزرگ هیئت مدیره بود که طراحی سفارشی Radeon خود را به نمایش گذاشت که اکنون تقریباً 3 هفته از عرضه رسمی می گذرد.

MSI RX 7900 XTX Gaming Trio Classic، منبع: TechPowerUP

درست مانند تمام طرح‌های سفارشی ممتاز مبتنی بر RX 7900 XTX، Gaming Trio Classic نیز به سه کانکتور برق 8 پین نیاز دارد. طراحی به خودی خود یک طراحی سه فن و سه شیار است که احتمالاً به ضخامت مدل های GeForce RTX 40 نیست.

با توجه به TechPowerUP، این طراحی سفارشی قرار است در نیمه اول سال 2023 راه اندازی شود که یک جدول زمانی بسیار گسترده برای انتشار است.

MSI RX 7900 XTX Gaming Trio Classic، منبع: TechPowerUP

کارت نشان داده شده در این رویداد RX 7900 XTX است، بنابراین پردازنده گرافیکی پرچمدار Radeon با پردازنده گرافیکی کامل Navi 31 و 24 گیگابایت حافظه GDDR6 است. متأسفانه، هنوز برای MSI برای تأیید هر گونه مشخصات زود است، که فقط به این معنی است که نمونه های اولیه آماده هستند، اما عرضه محصول به این زودی ها ارائه نمی شود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر