MSI راه حل ساده ای برای مشکلات کابل 12VHPWR دارد

به PCWorld دو کابل برای نشان دادن نحوه کارکرد و منبع تغذیه MSI MAG 850GL PCIe Gen5 ATX3.0 داده شد. منبع در اینجا مهم نیست زیرا این کابل می تواند توسط هر محصول MSI استفاده شود و به صورت دو طرفه طراحی شده است. این بدان معنی است که قسمت زرد رنگ نه تنها برای عرضه، بلکه برای کارت گرافیک نیز به عنوان یک اقدام ایمنی عمل می کند، که احتمالاً به هر حال توجه به آن مهم تر است.

کابل های 12VHPWR دو رنگ MSI به سختی به اشتباه وصل می شوند.

کابل MSI 12VHPWR با کانکتور زرد، منبع: PCWorld

همانطور که توسط دنیای کامپیوتر که از غرفه MSI در نمایشگاه کامپیوتکس 2021 در تایپه بازدید می کنند، ممکن است این شرکت به تازگی این مشکل را “حل” کرده باشد. این شرکت یک کابل رابط زرد رنگ برای ماژول های برق مدولار خود ابداع کرد. ایده ساده است، تا زمانی که کاربر بتواند قسمت زرد رنگ را ببیند، پس کابل به درستی وارد نشده است. تنها راه برای پنهان کردن قسمت زرد این است که کابل را تا انتها به پایین وصل کنید تا زمانی که فقط قسمت سیاه کابل قابل مشاهده باشد.

تنها چیزی که لازم بود کمی نبوغ و کمی پلاستیک زرد بود.

به درستی و نادرست کانکتور متصل، منبع: PCWorld

MSI با استفاده از کابل 12+4 (16 پین) یک رابط دو رنگ برای پردازنده‌های گرافیکی پرقدرت توسعه داده است. داستان های ترسناک در مورد ذوب اتصالات که بعداً به عنوان خطای کاربر توضیح داده شد، چیزی است که همه ما به یاد داریم. برخی از افراد در قرار دادن کابل تا انتها به کانکتور مشکل داشتند که دلیل مستقیم گرم شدن و ذوب شدن بیش از حد کابل ها بود.

[PCWorld] اصلاح بالقوه 12VHPWR MSI (3728 بازدید)

این ایده جدید برای کابل GPU پرقدرت نیز برای اجرای سایر فروشندگان بسیار ارزان است. به هیچ تغییر عمده ای در طراحی کانکتور نیاز ندارد، در حالی که اطمینان می دهد که کاربران به درستی کابل ها را وصل می کنند. اگر انویدیا زودتر به این ایده رسید.

منبع: PCWorld via Overclock3D

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر