MSI خنک‌کننده‌های نسل بعدی با ضخامت ۴ اسلات را برای پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته آینده به نمایش می‌گذارد

برای RTX 4090 Ti آماده هستید؟ MSI سیستم های خنک کننده عظیمی را برای کارت های گرافیک پیشرفته آینده به نمایش می گذارد

مفهوم کولر نسل بعدی MSI، منبع: MSI ژاپن

MSI تأیید می کند که این نوع طراحی خنک کننده دارای رادیاتور 10٪ بزرگتر از طراحی استاندارد 240 میلی متری است و 15٪ حجم آب بیشتری متناسب است. واضح است که تنها مشکل واقعی ضخامت این کولر خواهد بود.

این شرکت تایوانی در نظر دارد واحدهای پردازش گرافیکی قدرتمندتری را در خود جای دهد.

سومین و آخرین طرح مفهومی نشان داده شده در Computex یک خنک کننده FusionChill است. این یک مفهوم بسیار شبیه به طراحی Predator ایسر با خنک کننده مایع AIO (همه در یک) در GPU است. طرح مفهومی MSI با لوله‌هایی که هنوز در طراحی وجود دارند راه‌حلی کمی ظریف‌تر است، اما این شرکت نوآوری اضافه کردن پره‌های مسی روی پایه را پیشنهاد می‌کند که می‌تواند کارایی خنک‌کننده را مستقیماً از طریق صفحه بهبود بخشد.

این شرکت همچنین فناوری DynaVC خود را که اساساً یک محفظه بخار با لوله‌های حرارتی تاشو است رونمایی می‌کند. این طراحی مسئله لحیم کاری لوله های حرارتی با محفظه بخار را از بین می برد و رسانایی حرارتی و انتقال حرارت را در فرآیند افزایش می دهد.

مفهوم کولر نسل بعدی MSI، منبع: Benchlife

منبع: ام اس آی ژاپن، Wccftech، بنچلایفمنبع

مفهوم کولر نسل بعدی MSI، منبع: Benchlife/Wccftech

MSI سه مفهوم راه حل خنک کننده را در Computex به نمایش گذاشته است: آرایه باله دو فلزی، محفظه بخار سه بعدی و خنک کننده AIO یکپارچه. طرح اول (نشان داده شده در بالا) ایده ای از مخلوط کردن پره های مس و آلومینیوم برای افزایش اتلاف گرما در همان منطقه خنک کننده است. این فناوری از هدایت حرارتی متفاوت مس و آلومینیوم بهره می برد. این خنک کننده نمونه در حال حاضر برای هیچ مدل GPU خاصی برنامه ریزی نشده است. با این حال، کارت آزمایشی RTX 4090 SUPRIM X (همان براکت PCB و I/O) است که ما را به این باور می رساند که ممکن است بعداً از چنین خنک کننده ای برای RTX 4090 Ti استفاده شود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر