MSI به طور رسمی پردازنده‌های گرافیکی سفارشی Radeon RX 7900 را راه‌اندازی کرد، بدون هیچ نشانه‌ای از مدل‌های مرجع

این شرکت اکنون مشخصات کامل سری جدید Radeon RX 7900 را فاش کرده است. این همچنین نشان‌دهنده این است که MSI مدل‌های مرجع AMD را اجرا نخواهد کرد زیرا هیچ‌یک از آنها (تاکنون) فهرست نشده‌اند.

MSI Gaming Trio Classic یک مدل سفارشی جدید مبتنی بر پردازنده‌های گرافیکی RX 7900 XTX و XT توسط AMD است. هر دو کارت اکنون به طور رسمی توسط وب سایت MSI و برخی از خرده فروشان شخص ثالث لیست شده اند. MSI تأیید می‌کند که پردازنده‌های گرافیکی Gaming Trio Classic دارای ساعت‌های پیش‌فرض AMD خواهند بود، بنابراین در اینجا نیز اورکلاک کارخانه‌ای وجود ندارد.

سری MSI RX 7900 اکنون توسط خرده فروش فرانسوی به ترتیب با قیمت 1230 و 1130 یورو برای مدل های XTX و XT فهرست شده است. متأسفانه هیچ یک از کارت ها موجود نیست، بنابراین در دسترس بودن هنوز زیر سوال است.

MSI به طراحی های AMD نه می گوید؟

این شرکت به وعده خود مبنی بر عرضه اولین پردازنده‌های گرافیکی Radeon 7000 در ژانویه عمل می‌کند، اما ترجیح می‌دهد مدل‌های مرجع AMD را حداقل در حال حاضر راه‌اندازی نکند.

مدل‌های کلاسیک تقریباً یک کپی مستقیم از سری Radeon RX 6900 هستند. به نظر می رسد کارت RX 7900 XT از همان طراحی خنک کننده مدل RX 6950XT Gaming Trio استفاده می کند، اما صفحه پشتیبانی و صفحه پشتی برای مطابقت با طراحی Navi 31 اصلاح شده است. شایان ذکر است که صفحه پشتی مانند مدل آخرین نسل دارای نوار LED RGB نیست.

GPU MSI Radeon RX 7900 Gaming Trio Classic، منبع: MSI/VideoCardz

MSI Radeon RX 7900 در مقابل RX 6950XT Gaming Trio، منبع: MSI/VideoCardz

MSI RX 7900 Gaming X trio دارای طراحی 2.5 شیار با سه فن است. اندازه هر دو کارت 32.5×14.1×5.6 سانتی‌متر است، بنابراین قطعاً ضخیم‌ترین کارت‌های RX 7900 موجود در بازار نیستند. چیزی که ممکن است جالب باشد این است که هر دو مدل مجهز به کانکتورهای برق 3x8pin هستند.

منبع: MSI از طریق Wccftech

منبع

GPU MSI Radeon RX 7900 Gaming Trio Classic، منبع: MSI/VideoCardz

Radeon™ RX 7900 XTX GAMING TRIO CLASSIC 24G

  • افزایش ساعت / سرعت حافظه
  • طراحی حرارتی TRI FROZR 2
    • TORX Fan 4.0: شاهکاری از کار گروهی، تیغه های فن به صورت جفت کار می کنند تا سطوح بی سابقه ای از فشار هوای متمرکز را ایجاد کنند.
    • لوله هسته: لوله های حرارتی دقیق ساخته شده حداکثر تماس را با GPU تضمین می کنند و گرما را در تمام طول هیت سینک پخش می کنند.
    • کنترل جریان هوا: آن را عرق نکنید، Airflow Control هوا را دقیقاً به جایی که برای حداکثر خنک شدن نیاز دارد هدایت می کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر