MSI به تدریج برخی از مادربردهای Intel Z790/B760 با حافظه DDR4 را حذف می کند

یک بررسی سریع تأیید می کند که این لیست کامل مادربردهای Z790 DDR4 نیست. MSI هر دو Z790-P و PRO را با پشتیبانی یا بدون پشتیبانی از Wi-Fi دارد، اما این لیست تایید نمی کند که همه نسخه ها متوقف شوند. علاوه بر این، طراحی MAG Tomahawk نیز وجود دارد که ظاهراً تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهد گرفت.

سازندگان برد دلایل زیادی برای تمرکز بر فناوری DDR5 دارند، زیرا طرفداران فعلی اینتل و AMD علاقه خود را به استانداردهای حافظه مدرن تغییر می دهند. به همین دلیل است که هر دو شرکت اکنون روی پشتیبانی از کیت ها یا ماژول های سریعتر با ظرفیت های غیر استاندارد کار می کنند. همچنین لازم به ذکر است که حافظه های DDR5 به خصوص کندترین کیت ها بسیار ارزان شده اند.

ادعا می شود که پس از اتمام موجودی این مادربردهای اینتل 700 DDR4، هیچ برنامه ای برای ذخیره مجدد آنها با واحدهای جدید وجود ندارد. طبق گزارش ها، مادربردهای زیر قرار است به تدریج حذف شوند:

  • MPG Z790 EDGE WIFIDDR4
  • PRO Z790-A WIFI DDR4
  • PRO Z790-P DDR4
  • MAG B760 MORTAR DDR4

منابع چینی نزدیک به فرآیند تولید MSI گزارش داده اند که این شرکت تصمیم گرفته است برخی از سری مادربردهای DDR4 را حذف کند.

استراتژی MSI به آرامی به مادربردهای DDR5 تغییر می کند

منبع: کانال های هیئت مدیره از طريق بررسی کنید

منبع

طبق گزارش جدید، حداقل چهار مادربرد MSI Z790 با استاندارد قدیمی‌تر DDR4 متوقف می‌شوند. همانطور که می دانیم، هر دو سری 600 و 700 از فناوری DDR4 یا DDR5 پشتیبانی می کنند. این به مشتریان این فرصت را داد تا با هزینه کمتر بدون سرمایه‌گذاری در فناوری حافظه جدید، آن را ارتقا دهند.

این گزارش بیان می کند که دلیل این تغییر، برنامه MSI برای تمرکز بر استراتژی DDR5 در حال حرکت است. اگرچه این شرکت چنین برنامه هایی را تایید نکرده است.

وقتی صحبت از سری B760 می شود، از 12 بردی که در حال حاضر در وب سایت MSI لیست شده اند، تنها یک برد ذکر شده است. احتمالاً منطقی است که سری های میان رده را همانطور که هستند نگه دارید زیرا ساخت های میان رده بیشتر از سیستم های پیشرفته دارای استانداردهای قدیمی تر هستند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر