Moore Threads MTT S80 قبل از عرضه فردا رندرهای جدیدی دریافت می کند


MTT S80، یک پردازنده گرافیکی چینی برای بازی Ultra HD

پیش از عرضه رسمی S80 در فردا، این شرکت رندرهای جدیدی از کارت بازی جدید خود منتشر می کند.

پردازنده‌های گرافیکی Moore Thread MTT S80، منبع: Moore Threads

MTT S80 که هفته گذشته معرفی شد یک گرافیک دسکتاپ جدید بر اساس معماری GPU Moore Threads به نام MUSA است. سری جدید جانشین سری MUSA-Sudi هستند که اکنون دارای یک GPU با نام رمز “Chunxiao” هستند. طبق گزارشات، این هنوز یک فناوری فرآیند 12 نانومتری است که بسیار شبیه به معماری NVIDIA Turing است. گفته می شود که این پردازنده گرافیکی جدید عملکرد قابل توجهی DirectX و OpenGL (3 تا 5 برابر بهتر) در مقایسه با نسل قبلی ارائه می دهد – تا جایی که ممکن است واقعاً برای بازی مناسب در نظر گرفته شود.

S80 دارای 4096 هسته FP32 با حداکثر عملکرد محاسباتی تک دقیق در 14 TFLOPS است. این به هیچ وجه رقیبی برای سری GeForce RTX نیست، بلکه جایگزینی برای بازی های ورزشی الکترونیکی با کیفیت تصویر نسبتا خوب است.

پردازنده‌های گرافیکی Moore Thread MTT S80، منبع: Moore Threads

این شرکت قول پشتیبانی خوب در چندین عنوان محبوب مانند Diablo 3، League of Legends یا CrossFire را داده بود، اما هنوز خبری از DirectX12 Ultimate، ray tracing یا پشتیبانی فنی ارتقاء یافته نیست.

اگر کارت فردا با موفقیت عرضه شود، Moore Threads S80 اولین کارت گرافیک PCIe Gen5 با قابلیت بازی خواهد بود. بنابراین، این عنوان متعلق به NVIDIA، INTEL یا AMD نخواهد بود که به تازگی تایید کرده اند جدیدترین معماری های خود به استاندارد PCIe Gen4 محدود می شود.

پردازنده‌های گرافیکی Moore Thread MTT S80، منبع: Moore Threads

در حالی که ممکن است MTT S80 آنقدر که می‌خواهید گرافیک بازی قدرتمندی نباشد، با پردازنده‌های گرافیکی Intel Arc A770 یا GeForce RTX 4080 که حافظه 16 گیگابایتی/256 بیتی ارائه می‌دهند، به صفوف خواهد پیوست. این شرکت تأیید می کند که کارت آنها گزینه مناسبی برای رندر سه بعدی، هوش مصنوعی، محاسبات عمومی و بارهای کاری پردازش چند رسانه ای خواهد بود.

این کارت فردا به صورت انحصاری در پلتفرم خرده فروشی چینی در تعداد محدود عرضه می شود. اگر شرکت یا رسانه های چینی برخی از معیارهای بازی را ارائه دهند، ما مطمئن خواهیم شد که آنها را با شما به اشتراک می گذاریم.

مشخصات رسمی
VideoCardz.com پردازنده گرافیکی MTT S80
موقعیت یابی محصول کارت گرافیک برای بازی Ultra HD
MUSA تعداد هسته ها 4096
واحد محاسبات تانسور 128 هسته
فرکانس پردازنده گرافیکی هسته 1.8 گیگاهرتز
نرخ پر شدن بافت 460 GTexel/s
نرخ پر شدن پیکسل 460 GPixel/s
کدک برای ویدیو 8K AVI/H.265/H.264، 32 کانال [email protected]
وضوح صفحه نمایش 8K 7680×[email protected]پشتیبانی از MST4, HDR10
هش FP32 14.4 TFLOPS
هش INT8 57.6 تاپ
ظرفیت حافظه 16 گیگابایت GDDR6
رابط PCle Gen5 x16 SR-IOV
کاربرد قابلیت رندر سه بعدی، هوش مصنوعی، محاسبات عمومی، پردازش چند رسانه ای
اندازه 266 میلی‌متر (طول) × 111 میلی‌متر (ارتفاع)

منبع: ITHhome

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر