Modder AMD FSR 2.0 را برای رندر کردن با وضوح اصلی در Metro Exodus تغییر می‌دهد و معادل AMD NVIDIA DLAA می‌شود.

– دیوانه

تکنیک های افزایش مقیاس زمانی می توانند بهبود عملکرد قابل توجهی را با هزینه کیفیت تصویر ارائه دهند. هرچه الگوریتم بهتر باشد افت کیفیت تصویر کمتر می شود. فناوری‌های NVIDIA DLSS 2.4 و AMD FSR 2.0 هر دو نتایج فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند و اکنون هر دو تقریباً هر روز به بازی‌های جدید اضافه می‌شوند.

تمام شاخه های دور و جزئیات کوچک در “FSRAA” بسیار دقیق تر هستند در حالی که عملکرد بسیار کمی در مقایسه با TAA بومی دارند. همچنین الگوی عجیب و غریبی را که FSR2.0 می‌تواند در بخش‌های شلوغ شاخه‌های کوچک و ذرات بسیار کوچک ایجاد کند، حل کرد.

منبع: Reddit

منبع

AMD FSR 2.0 که همین چند هفته پیش عرضه شد، اکنون متن باز شده است و به لطف مددرها، به طور رسمی و غیررسمی به بازی های بیشتری اضافه می شود. Redditor و modder “muddymind” متوجه شدند که از آنجایی که کد موجود است و در حال حاضر مودهایی وجود دارد که FSR 2.0 را برای بازی های محبوب پیاده سازی می کنند، پس چرا سعی نکنید از ویژگی انحصاری NVIDIA که تاکنون به نام DLAA (Deep Learning Anti Aliasing) شناخته می شود، تقلید کنید.

شما می توانید در مورد این پروژه در Reddit، جایی که مود اعلام شده است، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Muddymind از کیت توسعه‌دهنده نرم‌افزار FSR 2.0 برای تغییر ضریب ارتقاء مقیاس برای حالت کیفیت از 1.3x به 1.0x استفاده کرد. در نتیجه، تصویر خروجی با رزولوشن یکسان ارائه می‌شود، اما از FSR بهتر در کاهش عملکرد کم استفاده می‌کند. عنوان کاری این پروژه FSRAA است.

Metro Exodus سفارشی AMD FSRAA (کلون NVIDIA DLSS) را دریافت می کند

Modder اسکرین شات های مقایسه زیر را ارائه کرد که ترکیبی از FSRAA، FSR 2.0، DLSS 2.4.3 و تصاویر TAA بازی است:

مفهوم AMD FSRAA، منبع: Muddymind

کیفیت تصویر و عملکرد ارتقا دهنده های FSR و DLSS به وضوح تصاویر ورودی و خروجی بستگی دارد. حالت های کیفی داخلی فاکتورهای ارتقاء مقیاس 1.3 (کیفیت بهتر، عملکرد کمتر) را به 3.0x (کیفیت پایین تر، عملکرد بهتر) تعریف می کنند. در حال حاضر، روش کار NVIDIA DLAA ساده است، رندرهای آن با وضوح طبیعی است و از الگوریتم‌های DLSS داخلی برای بهبود کیفیت تصویر استفاده می‌کند. این یک راه عالی برای بهبود کیفیت تصویر در بازی هایی است که در حال حاضر عملکرد عالی دارند اما لزوماً ضد آلیاژ خوبی نیستند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر