Micron حافظه گرافیکی نسل بعدی GDDR7 را در نیمه اول سال 2024 معرفی می کند

حافظه GDDR7 از Micron در عرض یک سال

به عنوان بخشی از تماس مالی سه ماهه سوم مالی 2023 Micron، مدیر عامل Micron تأیید کرده است که این شرکت محصول جدید G7 را در نود 1ß خود در سال آینده معرفی خواهد کرد. متأسفانه، این شرکت هنوز آماده به اشتراک گذاری جزئیات بیشتر، مانند سرعت های بالقوه ای که حافظه جدید می تواند ارائه دهد، نیست.

– سانجی مهروترا، رئیس و مدیر اجرایی

منبع: میکرون (PDF) از طريق سخت افزار تاممنبع

هر آنچه که NVIDIA، AMD و Intel برای سال آینده ذخیره کنند، Micron با حافظه گرافیکی نسل بعدی خود آماده خواهد بود. در طول دو سال گذشته، استاندارد GDDR7 بارها توسط سازندگان مختلف حافظه ذکر شده است، اما هنوز وارد فاز نمونه برداری نشده است.

یک کارت گرافیک بالقوه مجهز به گذرگاه حافظه 384 بیتی حداکثر پهنای باند نظری 1.7 ترابایت بر ثانیه را ارائه می دهد، بنابراین 70 درصد بیشتر از RTX 4090. گیمرها احتمالاً نباید انتظار چنین سرعتی را با محصولات نسل اول G7 داشته باشند، در واقع، پهنای باند بالاتر ممکن است تا زمانی که هنوز پهنای باند بالاتری وجود دارد، گذرگاه‌های حافظه باریک‌تری توسط پردازنده‌های گرافیکی نسل بعدی استفاده می‌شوند.

شرکت های دیگری مانند سامسونگ قبلاً برنامه های خود را برای معرفی حافظه 36 گیگابیت بر ثانیه GDDR7 در آینده اعلام کرده اند. متأسفانه، برخلاف Micron، سامسونگ زمان عرضه حافظه GDDR7 را تأیید نکرد.

اکنون مصرف کنندگان می توانند اولین محصولات GDDR7 را در نیمه اول سال 2024 انتظار داشته باشند.

در زمینه گرافیک، تحلیلگران صنعت همچنان انتظار دارند که نرخ رشد سالانه ترکیبی TAM گرافیک (CAGR) از بازار گسترده‌تر پیشی بگیرد که توسط برنامه‌های کاربردی در سراسر مشتری و مرکز داده پشتیبانی می‌شود. ما انتظار داریم موجودی های مشتریان در تقویم Q3 عادی شود. ما قصد داریم نسل بعدی محصول G7 خود را در نیمه اول سال 2024 در گره 1ß پیشرو در صنعت خود معرفی کنیم.

حافظه GDDR6 در حال حاضر با سرعت 20 گیگابیت در ثانیه (سری Radeon RX 7900) عرضه می شود، در حالی که فناوری GDDR6X میکرون برای سری NVIDIA RTX 40 تا 22.4 گیگابیت بر ثانیه (RTX 4080) می رسد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر