Micron اعلام کرد حافظه 32 گیگابیتی GDDR7 برای پردازنده‌های گرافیکی نسل بعدی در حال نمونه‌برداری است.

Micron اعلام کرد حافظه 32 گیگابیتی GDDR7 برای پردازنده‌های گرافیکی نسل بعدی در حال نمونه‌برداری است.


Micron از حافظه گرافیکی نسل بعدی برای بازی و هوش مصنوعی نمونه می‌گیرد

Micron GDDR7 تجربه گرافیکی بی نظیری را با بیش از 1.5 ترابایت بر ثانیه پهنای باند سیستم ارائه می کند.

تایپه، تایوان، 04 ژوئن 2024 — Computex — Micron Technology، Inc. امروز نمونه برداری از حافظه گرافیکی نسل بعدی GDDR7 خود را با بالاترین تراکم بیت صنعت اعلام کرد. Micron GDDR7 با بهره گیری از فناوری DRAM 1β (1-بتا) Micron و معماری نوآورانه، حافظه 32 گیگابیت بر ثانیه را با کارایی بالا در طراحی بهینه سازی شده برای مصرف انرژی ارائه می دهد. حافظه Micron GDDR7 با بیش از 1.5 ترابایت بر ثانیه پهنای باند سیستم، که تا 60 درصد پهنای باند بالاتر از GDDR6 دارد، و چهار کانال مستقل برای بهینه‌سازی بار کاری، زمان پاسخگویی سریع‌تر، بازی روان‌تر و کاهش زمان پردازش را امکان‌پذیر می‌کند. GDDR7 همچنین در مقایسه با GDDR6 بازده انرژی بیش از 50 درصد را بهبود می بخشد تا حرارت بهتر و طول عمر باتری را افزایش دهد، در حالی که حالت خواب جدید تا 70 درصد قدرت آماده به کار را کاهش می دهد. قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و سرویس‌پذیری پیشرفته (RAS) در Micron GDDR7 قابلیت اطمینان دستگاه و یکپارچگی داده‌ها را بدون به خطر انداختن عملکرد افزایش می‌دهد – طیف برنامه‌های Micron GDDR7 را به هوش مصنوعی، بازی‌ها و بارهای کاری محاسباتی با کارایی بالا گسترش می‌دهد.

حافظه Micron GDDR7 عملکرد بالایی را ارائه می‌دهد که توان عملیاتی را تا 33 درصد افزایش می‌دهد و زمان پاسخ‌دهی را تا 20 درصد برای بارهای کاری مولد هوش مصنوعی مانند ایجاد متن به تصویر کاهش می‌دهد. علاوه بر این، Micron انتظار دارد که کارت‌های گرافیکی که با GDDR7 ساخته شده‌اند، بیش از 30 درصد بهبودی در فریم در ثانیه (FPS) برای ردیابی پرتو و شطرنجی نسبت به روندهای فعلی GDDR6 و GDDR6X در رزولوشن‌های 1080p، 1440 و 4K ایجاد کنند. افزودن GDDR7 مجموعه محصولات پیشرو در صنعت Micron را برای برنامه‌های استنتاج هوش مصنوعی لبه در اجزای CPU، NPU و GPU با گزینه‌های حافظه DDR، LPDDR و GDDR تکمیل می‌کند. برای برنامه‌های بازی، حافظه Micron GDDR7 گیم‌پلی تقویت‌شده با هوش مصنوعی را با مناظر، بازیکنان و داستان‌های قابل انطباق از طریق عملکرد و مقیاس‌بندی بافر فریم، فعال می‌کند.

Praveen Vaidyanathan، معاون و مدیر کل گروه محصولات محاسباتی در Micron، گفت: «Micron بار دیگر در خط مقدم نوآوری حافظه قرار دارد، راه‌حل‌های با بالاترین پهنای باند موجود را توسعه می‌دهد که با فرآیند پیشرفته و فناوری رابط ساخته شده است تا رهبری عملکرد گرافیکی را ادامه دهد. . بهترین قابلیت‌های حافظه Micron GDDR7 در کلاس به ارائه سطوح جدیدی از واقع‌گرایی و عملکرد به سخت‌ترین برنامه‌ها کمک می‌کند.»

با بیش از پنج سال تولید موفق GDDR6X با حجم بالا، Micron به طور مداوم عملکرد و کیفیتی در سطح جهانی ارائه کرده است. همین ویژگی‌ها – همراه با فناوری بالغ، طراحی و تجربه آزمایشی – به تسریع پذیرش GDDR7 و ارائه پشتیبانی طیف کامل از سطح شیب‌دار تولید محصول کمک می‌کند. Micron سیگنالینگ PAM4 را در GDDR6X معرفی کرد و عملکرد رهبری را بیش از 20٪ نسبت به GDDR6 بهبود بخشید. موفقیت با PAM4 پایه و اساس ادامه رهبری پورتفولیوی GDDR7 Micron با PAM3 است. پیشرفت‌های مهندسی، مانند اندازه‌گیری اولین عملکرد 40 گیگابیت بر ثانیه PAM3 صنعت، راه را برای عملکرد بالاتر در محصولات آینده GDDR7 هموار می‌کند.

شرکای اکوسیستم در راه حل حافظه Micron GDDR7

در AMD ما متعهد به ایجاد همه‌جانبه‌ترین تجربه‌های بازی هستیم. جو ماکری، معاون ارشد و همکار شرکتی در AMD گفت: کار ما با Micron در GDDR7 هدف مشترک ما را پیش می‌برد. ما در مورد راه‌اندازی GDDR7 توسط Micron هیجان‌زده هستیم و مشتاقانه منتظر استفاده از این فناوری هستیم تا بازی را پاسخگوتر و واقعی‌تر کنیم.»

Boyd Phelps، معاون ارشد و مدیر کل گروه Solutions Silicon در Cadence، گفت: «Cadence سابقه همکاری قوی با Micron برای توسعه راه‌حل‌های زیرسیستم IP حافظه پیشرو در صنعت برای GDDR، HBM، DDR و LPDDR دارد. ما از نمونه‌هایی از GDDR7 مبتنی بر فناوری 1β DRAM پیشرو Micron برای آزمایش و تأیید اعتبار GDDR7 PHY IP استفاده می‌کنیم که با سرعت حداکثر 36 گیگابیت بر ثانیه کار می‌کند.»

حافظه Micron GDDR7 مستقیماً از Micron و از طریق توزیع کنندگان و فروشندگان کانال های جهانی منتخب در نیمه دوم سال تقویم 2024 در دسترس خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر، به صفحه Micron GDDR7 مراجعه کنید.


«پایان بیانیه مطبوعاتی»منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر