Meta’s Threads در کمتر از یک هفته به 100 میلیون کاربر می رسد


رقیب توئیتر متا در حال شروع پرواز است. طبق ردیاب Threads Quiver Quantitative، تنها در عرض چهار روز از شروع به کار این برنامه در عصر چهارشنبه، Threads در حال حاضر بیش از 100 میلیون کاربر دارد. این کمک می کند که Thread یک برنامه خواهر و برادر برای اینستاگرام است و ثبت نام برای کاربران بیش از میلیاردها پلت فرم اشتراک تصویر آسان است – مگر اینکه در اتحادیه اروپا زندگی کنند، جایی که هنوز در دسترس نیست.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، چندین به روز رسانی در مورد شماره کاربری Threads ارائه کرده است. این اپلیکیشن در هفت ساعت اول 10 میلیون کاربر و تا صبح پنجشنبه بیش از 30 میلیون کاربر داشت. حدود 24 ساعت بعد، این رقم بیش از دو برابر شد.

برای Threads روزهای بسیار بسیار ابتدایی است، زیرا این برنامه ویژگی‌های اساسی را که بسیاری از کاربران آن را ضروری می‌دانند، از دست داده است. حداقل گزینه های دسترسی را در لحظه دارد، بدون هیچ راهی برای اضافه کردن متن جایگزین به تصویر برای کسانی که از صفحه خوان استفاده می کنند. جستجو به نام‌های کاربری محدود می‌شود، هیچ پشتیبانی از هشتگ وجود ندارد و نمی‌توانید از وب به موضوعات ارسال کنید.

Meta's Threads در کمتر از یک هفته به 100 میلیون کاربر می رسد

Quiver کمی

شاید تلخ‌تر از همه برای افرادی که از توییتر استفاده می‌کنند، Threads هنوز فید زمانی از پست‌ها ندارد. فید الگوریتمی مملو از برندها، اینفلوئنسرها و افراد مشهور است، که باعث می‌شود کاربران نتوانند از مطالبی که دوستان و خانواده پست می‌کنند مطلع شوند. یک فید زمانی در راه است، اما توییتر هنوز هم ممکن است برنامه منتخب بسیاری از افراد برای اخبار لحظه به لحظه باشد.

آدام موسری، رئیس اینستاگرام، با اشاره به اینکه هدف Threads قرار نیست جایگزین توییتر شود.

موسری افزود: «سیاست و اخبار سخت مهم هستند، من نمی‌خواهم چیز دیگری را بیان کنم. “اما برداشت من این است که از منظر یک پلتفرم، هرگونه تعامل یا درآمد افزایشی که ممکن است به دست بیاورند، اصلا ارزش بررسی دقیق، منفی بودن (راست باشیم) یا خطرات یکپارچگی که با آنها همراه است را ندارد. جوامع شگفت انگیز به اندازه کافی وجود دارند. – ورزش، موسیقی، مد، زیبایی، سرگرمی و غیره – برای ایجاد یک پلتفرم پر جنب و جوش بدون نیاز به ورود به سیاست یا اخبار سخت.”

به گفته یکی از بنیانگذاران کریستوفر کارداتزکه، سازنده این ابزار، ردیاب Threads Quiver Quantitative از داده های گرفته شده از پروفایل کاربران اینستاگرام استفاده می کند. او گفت: «با مشاهده پروفایل افرادی که به این پلتفرم پیوسته‌اند، می‌توانم ببینم که در صف قرار گرفته‌اند و یک ایده کلی از تعداد کاربران ثبت‌نام کرده‌اند. او افزود که به نظر می رسد این تخمین ها با پست های زاکربرگ Threads در مورد نقاط عطف کاربر مطابقت دارد.منبع