macOS Sequoia به شما این امکان را می دهد که آیفون خود را بر روی صفحه نمایش مک خود مشاهده کنید

macOS Sequoia به شما این امکان را می دهد که آیفون خود را بر روی صفحه نمایش مک خود مشاهده کنید

آپدیت macOS 15 اپل Sequoia نام دارد. نرم‌افزار مک 2024 که پاییز امسال عرضه می‌شود، شامل آینه‌بندی و اعلان آیفون، یک برنامه رمزهای عبور جدید و ارتقاء سافاری است. البته شامل Apple Intelligence نیز می شود. نرم افزار جدید در مراسم WWDC 2024 اپل در اپل پارک معرفی شد.

مانند سایر به‌روزرسانی‌های این شرکت در سال 2024، macOS Sequoia شامل Apple Intelligence می‌شود – اما فقط برای مک‌های Apple Silicon با تراشه M1 یا جدیدتر. ابزارهای نوشتن در سراسر سیستم در Mail، Notes، Pages و برنامه های شخص ثالث کار خواهند کرد. ویژگی های ترکیب هوش مصنوعی می تواند متن را بازنویسی کند، تصحیح کند و محتوا را خلاصه کند.

Sequoia همچنین شامل Image Playground، ابزار تولید تصویر اپل است. این به شما امکان می دهد “تصاویر بازیگوش” را در چندین سبک از جمله انیمیشن ها، تصاویر و طرح ها ایجاد کنید. این ویژگی در برنامه های اصلی اپل تعبیه شده است و دارای یک برنامه مستقل است.

تایپ کردن به سیری نیز در مک در Sequoia می‌آید و به شما امکان می‌دهد بین چت صوتی و متنی با دستیار جابجا شوید. همچنین می‌توانید از ادغام ChatGPT Apple Intelligence استفاده کنید، که از کاربر اجازه می‌خواهد درخواست‌های شما را به ربات OpenAI ارسال کند.

آینه‌کاری آیفون به شما امکان می‌دهد از مک خود برای مشاهده، کنترل و تعامل با تلفن خود استفاده کنید. به شما امکان می دهد به برنامه های iOS دسترسی داشته باشید و اعلان ها را از گوشی نزدیک خود دریافت کنید. صفحه آیفون شما در حالت Standby (یکی از به‌روزرسانی‌های iOS 17) در حالی که روی رایانه کار می‌کنید قفل می‌ماند.

ویژگی های macOS Sequoiaویژگی های macOS Sequoia

سیب

macOS Sequoia همچنین یک ابزار جدید چینش پنجره مانند ویندوز را اضافه می کند. یک برنامه را نزدیک لبه صفحه بکشید و macOS به طور خودکار محل کاشی کردن آن را نشان می دهد. می توانید به سرعت پنجره ها را کنار هم یا در گوشه ها قرار دهید. Sequoia همچنین شامل میانبرهای جدید صفحه کلید و منو برای چیدمان کاشی ها حتی سریعتر می شود.

اپل ویژگی‌های جدید کنفرانس ویدیویی را در سخنرانی WWDC خود برجسته کرد. پیش‌نمایش ارائه‌دهنده به شما امکان می‌دهد آنچه را که می‌خواهید با شریک(های) تماس خود به اشتراک بگذارید، قبل از اینکه آن‌ها آن را ببینند، مشاهده کنید، که به طور بالقوه باعث کاهش شرمندگی مردم می‌شود. در همین حال، Background Replacement (همانطور که از نامش پیداست) به شما امکان می دهد محیط واقعی خود را با عکس های داخلی یا عکس های خود در تماس های ویدیویی تغییر دهید.

توسعه دهندگان 1Password احتمالا امروز با معرفی اپلیکیشن جدید گذرواژه های اپل دست و پنجه نرم می کنند. با استفاده از iCloud Keychain و گذرواژه‌هایی که قبلاً در تنظیمات Safari (و تنظیمات سیستم در iPhone و iPad) مدفون شده‌اند، این برنامه مستقل شامل تمام اطلاعات کاربری ذخیره‌شده، کدهای تأیید و هشدارهای امنیتی شما می‌شود. در بین دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شود و همچنین در iOS، iPadOS، visionOS و حتی ویندوز (از طریق iCloud برای ویندوز) ظاهر می‌شود.

سافاری نیز برخی ارتقاها را دریافت می کند. این موارد عبارتند از Highlights، که به طور خودکار اطلاعات مربوطه را از صفحات وب شناسایی می‌کند، و خلاصه‌ها، که خلاصه‌هایی را با هوش مصنوعی از محتوای وب در حالت Reader بازطراحی شده ارائه می‌دهند.

macOS Sequoia پیشرفت‌هایی در بازی دارد، از جمله بهبود قابلیت‌های پورت ویندوز در Gameporting Toolkit 2. اپل گفت همچنین پورت کردن بازی‌های مک به iPad و iPhone آسان‌تر خواهد بود و به طور بالقوه به توسعه‌دهندگان انگیزه مالی بیشتری برای ساخت یا پورت عناوین برای اکوسیستم اپل می‌دهد.

برای همه اخبار از اینجا تماس بگیرید WWDC 2024 اپل.

منبع