JPR: محموله GPU Q2’22 -14.9٪ نسبت به سه ماهه گذشته کاهش یافته است: AMD: -7.6٪، NVIDIA: -25.7٪

Jon Peddie، رئیس JPR، خاطرنشان کرد: «این سه ماهه در مقایسه با سه ماهه گذشته نتایج منفی کلی برای فروشندگان GPU داشت. رویدادهای جهانی مانند تداوم جنگ در اوکراین، دستکاری روسیه در عرضه گاز به اروپای غربی، و عصبی بودن متعاقب آن رویدادها، اقتصاد اروپا را تضعیف کرده است. بریتانیا در رکود با تورم بالا قرار دارد.
ایالات متحده توانست برخی از قوانین مهم مانند تسهیلات وام دانشجویی، لایحه قوی‌تر کنترل آب و هوا با مقررات بزرگ برای منابع انرژی جایگزین و لایحه تراشه‌های چیپ را تصویب کند. تمام این سرمایه‌گذاری‌های محرک و زیرساختی، ایالات متحده را در یک دهه جاری و طولانی‌تر در موقعیت بسیار قوی‌تری قرار می‌دهد.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

Jon Peddie Research گزارش می‌دهد که رشد بازار جهانی واحد پردازنده‌های گرافیکی مبتنی بر رایانه شخصی (GPU) به 84 میلیون واحد در سه ماهه دوم 22 رسیده است و محموله‌های CPU رایانه‌های شخصی نسبت به سال گذشته 34 درصد کاهش یافته است. به طور کلی، پردازنده‌های گرافیکی نرخ رشد مرکب سالانه 3.8 درصدی در طول سال‌های 2022-2026 خواهند داشت و در پایان دوره پیش‌بینی به پایه نصب‌شده 3103 میلیون واحد خواهند رسید. در طول پنج سال آینده، نفوذ پردازنده‌های گرافیکی گسسته (dGPU) در رایانه شخصی به سطح 30 درصد خواهد رسید.


سه ماهه دوم 22 شاهد کاهش قابل توجهی در عرضه GPU و رایانه های شخصی سه ماهه به سه ماهه بودیم

درصد کلی سهم بازار AMD نسبت به سه ماهه گذشته 1.1 درصد، سهم بازار اینتل 2.0 درصد افزایش یافته است و سهم بازار انویدیا 3.15- درصد کاهش یافته است، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

سه ماهه دوم معمولاً نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافته است و این سه ماهه نسبت به سه ماهه گذشته -12.7 درصد کاهش داشته است که کمتر از میانگین 10 ساله 10.5- است.

مجموع محموله واحدهای GPU نسبت به سه ماهه گذشته 14.9- درصد کاهش یافته است. محموله های AMD کاهش -7.6 درصد، محموله های اینتل کاهش -9.8 درصد، و محموله های Nvidia کاهش -25.7 درصد.

منبع: تحقیقات جان پدی


هایلایت سریع

  • نرخ کلی اتصال GPU (شامل GPUهای یکپارچه و مجزا، دسکتاپ، نوت بوک و ایستگاه کاری) به رایانه‌های شخصی در این سه ماهه 121 درصد بوده است، %7.9- کاهش نسبت به سه ماهه گذشته.
  • بازار کلی پردازنده‌های رایانه‌های شخصی با کاهش -7.0 درصد در سه ماهه به سه ماهه و -33.7 درصد از سال به سال کاهش یافته است.
  • بردهای افزودنی گرافیک دسکتاپ (AIBهایی که از GPUهای مجزا استفاده می کنند) نسبت به سه ماهه گذشته 22.6- درصد کاهش یافته است.
  • محموله های تبلت نسبت به سه ماهه گذشته ثابت مانده است

پردازنده‌های گرافیکی یکی از شاخص‌های پیشرو در بازار بوده‌اند، زیرا یک پردازنده گرافیکی قبل از ارسال رایانه شخصی توسط تأمین‌کنندگان وارد سیستم می‌شود. اکثر فروشندگان نیمه هادی ها برای سه ماهه آینده به طور متوسط ​​2.81-% کاهش می دهند. سه ماهه گذشته آنها 1.98 درصد را هدایت کردند که بسیار بالا بود.

محموله های سه ماهه و درصد سهم بازار و همچنین نتایج سال به سال.

JPR همچنین مجموعه‌ای از گزارش‌ها را در مورد بازار بردهای گرافیکی و بازار سخت‌افزار بازی رایانه‌های شخصی منتشر می‌کند که کل بازار شامل سیستم‌ها و لوازم جانبی را پوشش می‌دهد و به 31 کشور نگاه می‌کند.

پدی گفت: «پیش‌بینی هرگز چالش‌برانگیزتر نبوده است، و در نتیجه، پیش‌بینی ما و دیگران به‌طور مکرر با ظاهر شدن داده‌های جدید بازبینی می‌شود.»

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر