Intel Core i9-14900K و “Raptor Lake-S/HX Refresh” برای استفاده از برندهای قدیمی سری Core

نام تجاری Intel Core، منبع: Golden Pig Upgrade

پردازنده دسکتاپ بعدی اینتل Core i9-14900K نام دارد

دیروز اینتل از برند جدید خود برای سری محصولات Intel Core رونمایی کرد. این اعلامیه فاقد جزئیات بود که با سری دسکتاپ چه اتفاقی خواهد افتاد.

همانطور که از نقشه‌های راه فاش شده دریافتیم، اینتل قرار است نسخه سریع‌تری از تراشه‌های Raptor Lake خود را برای بخش دسکتاپ و موبایل منتشر کند. هدف اصلی ارائه ساعت‌های بالاتر و پشتیبانی از حافظه سریع‌تر با سری به‌روزرسانی‌شده Raptor است و این باید برای هر دو مدل Core-S دسکتاپ و Core-HX علاقه‌مندان به موبایل اعمال شود.

سری بعدی دسکتاپ باید بخشی از سری چهاردهم Core باشد که توسط افراد آشنا تایید شده است. رسانه چینی “Golden Pig Upgrade” همیشه یکی از اولین رسانه هایی بوده است که برنامه های اینتل را برای محصولات آینده به اشتراک گذاشته است. ویدیوی آنها توضیح می دهد که چه اتفاقی برای سری Raptor Lake-S/HX می افتد که باید در بخش Core نسل چهاردهم قرار گیرند، در حالی که مدل های Meteor Lake و Raptor Lake-U/P از برند جدید استفاده می کنند.

به طور خلاصه، این ویدئو به ما می‌گوید که سیلیکون Raptor Lake با طرح نام‌گذاری جدید و قدیمی ظاهر می‌شود، اما نام تجاری Core 3/5/7 جدید فقط برای سری‌های U کم مصرف موبایل اعمال می‌شود. علاوه بر این، نام تجاری Core Ultra منحصراً توسط تراشه های Meteor Lake استفاده می شود، در حالی که Reptor Lake refresh فاقد این نام تجاری است. در اصل، ما دقیقاً آنچه را برای سری Ryzen 7000 با تلاش AMD برای ترکیب بسیاری از معماری‌ها تحت یک سری محصول جدید مشاهده می‌کنیم.

آنچه در ارائه اینتل و گزارش‌های متعدد مربوط به به‌روزرسانی برند Core ذکر شد، در ابتدا اینتل فقط نام تجاری جدیدی را برای سری Meteor Lake خود اعمال خواهد کرد. این ارائه به صراحت به اتفاقاتی که برای مدل‌های دسکتاپ رخ می‌دهد، یعنی Raptor Lake Refresh، اشاره کرد.

منبع: ارتقاء خوک طلایی از طريق @harukaze5719منبع

نام تجاری Intel Core، منبع: Golden Pig Upgrade

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر