Intel “Bravo Canyon” NUC 13 Rugged with Alder Lake-N CPU با جزئیات کامل شده است.

Intel NUC 13 Rugged با نام رمز “Bravo Canyon” یک رایانه شخصی کوچک است که دارای سری پردازنده های اتم اینتل کم مصرف است. این محصول قرار نیست رکوردهای جهانی را در عملکرد شکست دهد، بلکه به گونه ای طراحی شده است که یک راه حل همه کاره برای علائم دیجیتال، بیمارستان ها، تحلیلگران لبه یا اینترنت اشیا باشد.

Intel NUC 13 Rugged دارای ویژگی Alder Lake-N است

هیچ تاریخی برای عرضه پلتفرم جدید Rugged وجود ندارد، اما طبق گفته FanlessTech باید قیمت آن رقابتی باشد.

از سال 2019 هیچ به روز رسانی برای سری NUC Rugged وجود نداشته است، آخرین محصول دارای Celeron N3350 بر اساس سری 14 نانومتری Apollo Lake با تنها دو هسته بود. NUC جدیدتر دارای معماری Alder Lake-N است که صرفاً بر اساس طراحی هسته کارآمد است.

این مینی پی سی ها را می توان در انبارهای پر گرد و غبار یا طبقات شلوغ کارخانه ها پیدا کرد و هیچ مشکلی برای جمع آوری گرد و غبار توسط فن ها وجود ندارد زیرا سری Rugged کاملاً بدون فن طراحی شده اند. این به لطف پردازنده های کم مصرف که در محدوده 6 تا 12 وات TDP کار می کنند امکان پذیر است.

منبع: فنلس تک، لیلیپوتینگ

منبع

NUC 13 ارتقا یافته دارای Atom X7425E با 4 هسته و 12W TDP، Atom X7211E با 2 هسته و 6W TDP یا “Processor N50” با مشخصات مشابه نسخه 7221E است. طبق برگه مشخصات فاش شده، این محصول دارای پورت HDMI 2.1 ارتقا یافته (قبلا فقط 2.0) و حافظه DDR5-4800 خواهد بود. این محصول دارای حافظه eMMC از پیش نصب شده (لحیم شده) با 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی است، اما امکان افزایش ظرفیت از طریق اسلات M.2 وجود دارد.

یک نسخه ویژه از NUC توسط فنلس تک.

Intel NUC 13 Rugged “Bravo Canyon”، منبع: FanlessTech

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر