GUNNIR Intel Arc A770 Flux تست شده است، تا 2.65 گیگاهرتز OC

Gunnir Intel Arc A770 Flux منبع: Expreview

منبع: بررسی کنید

منبع

با این حال، امیدواریم که ما شاهد اعلامیه های طراحی بیشتر و در دسترس بودن بهتر باشیم، در حالی که اینتل بر روی بهبود عملکرد تمرکز می کند. و در مورد عملکرد، اگر به نحوه عملکرد این کارت علاقه دارید، لینک بررسی زیر را بررسی کنید.

همانطور که قبلاً گفته شد، اینتل دو مدل A770 دارد که 16 یا 8 گیگابایت هستند. این مدل مبتنی بر A770 SKU با 8 گیگابایت VRAM است. کارت FLUX اورکلاک شده کارخانه تا 2400 مگاهرتز است (ساعت پیش‌فرض GPU 2100 مگاهرتز است)، با این حال، ساعت حافظه کمتر از پردازنده‌های گرافیکی نسخه محدود (17.5 گیگابیت بر ثانیه) است. این کارت مانند سری A750 با حافظه 16 گیگابیت در ثانیه عرضه می شود.

مصرف برق، منبع: Expreview

Gunnir Intel Arc A770 Flux منبع: Expreview

دما و ساعت، منبع: Expreview

اورکلاک، منبع: Expreview

Expreview می گوید که آنها موفق شدند A770 را تا 3049 مگاهرتز اورکلاک کنند، اما این یک پیکربندی پایدار نبود و برای مدت طولانی کار نکرد. بالاترین فرکانس پایدار بسیار کمتر در 2650 مگاهرتز بود که هنوز 550 مگاهرتز بالاتر از مشخصات اینتل است. ویرایشگر تأیید می کند که با اورکلاک، عملکرد کارت 6٪ بهبود یافته است.

پردازنده‌های گرافیکی سفارشی Intel Arc A7 هنوز بسیار نادر هستند. در واقع، نه تنها یافتن آنها سخت است، بلکه به سختی هیچ بازبینی کننده ای به مدل غیر اینتل دسترسی داشت. بدتر از آن، تنها 3 شرکت وجود دارد که چنین کارت هایی را تولید می کنند و هر کدام از طریق خرده فروش های مختلف در کشور دیگری فروخته می شود.

بدون خازن شار در GUNNIR Flux

GPU FLUX یک طراحی کاملا سفارشی با دو کانکتور برق 8 پین و طراحی فاز 8+4 VRM است. این دستگاه با یک راه حل خنک کننده سه فن و دو شیار عرضه می شود که حتی برای اورکلاک اضافی نیز کافی است.

بررسی کنید فرصتی برای آزمایش پردازنده گرافیکی Arc A770 از GUNNIR داشت.

GUNNIR Flux یک سری جدید برای پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ Arc A7 اینتل است. این شرکت چهار مدل از این سری را معرفی کرد که دارای طرح رنگ مشکی یا آبی بودند. کارت آزمایش شده A770 در طرح رنگ آبی بود.

از نظر مصرف انرژی، GPU دارای میانگین مصرف برق 283.5 وات بود که با ابزار NVIDIA PCAT اندازه گیری شد (به عبارت دیگر دقیق بود). اوج مصرف برق به 329 وات رسید که می تواند نگران کننده باشد. با این حال، حتی نگران کننده تر، مصرف برق بیکار 48.7 وات است. این مشکل توسط بسیاری از منتقدان پردازنده‌های گرافیکی Arc A7 Limited Edition ذکر شده است و این چیزی است که اینتل باید به زودی آن را برطرف کند.

این کارت فرکانس غیر مرجع 2400 مگاهرتز را به خوبی نگه می دارد. در طول تست استرس 3DMark، خنک کننده هرگز از 67 درجه سانتیگراد فراتر نرفت، در حالی که ساعت تقریباً در کل آزمایش 2400 مگاهرتز بود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر