GPU China Moore Threads MTT S80 می تواند Crysis را اجرا کند

Löschzwerg، علاقه‌مند به فناوری، در حال حاضر یکی از معدود افرادی است که در خارج از چین از GPU MTT S80 استفاده می‌کند.

تیم MTT روی پشتیبانی از بازی‌های بیشتر و فناوری‌های پیشرفته‌تر کار می‌کند، اما این روند کند است. حتی با وجود آخرین درایور گرافیکی 200.2 و نزدیک به 3 ماه از انتشار، S80 همچنان در مصرف برق بیکار مشکل دارد. توسط بازبینان چینی حدود 110 وات اندازه گیری شد و Löschzwerg تأیید می کند که این مشکل هنوز وجود دارد.

عملکرد MTT S80 3DMark، منبع: 3DCenter

طبق معیارهای 3DMark که توسط کاربر به اشتراک گذاشته شده است، این کارت بسیار کندتر از Intel Arc A770 است (که از نظر فنی نیز یک معماری جدید است و دارای 16 گیگابایت VRAM است). اینتل در این نبرد شکست نخورده است، به نظر می رسد S80 35 تا 64 درصد کندتر از A770 باشد. چیزی که ارزش در نظر گرفتن دارد این است که 3DMark03 و 06 اکنون معیارهای قدیمی هستند که اهمیت چندانی در بازی های مدرن ندارند. با این حال، این تا جایی است که پشتیبانی از S80 برای نرم افزار 3DMark انجام می شود.

MTT S80 یک پردازنده گرافیکی پیشرفته نیست و انتظار نمی رود آخرین سری GeForce، Radeon یا Intel را شکست دهد. از سوی دیگر، این اولین باری است که GPU چینی می‌تواند تجربه قابل بازی را در بسیاری از بازی‌ها ارائه دهد، بنابراین قطعا ارزش بررسی کردن را دارد.

Moore Threads MTT S80، منبع: Expreview

S80 دارای 4096 هسته مبتنی بر معماری MUSA است. این کارت به 16 گیگابایت حافظه GDDR6 مجهز شده و دارای رابط PCIe Gen5 است. انطباق با این استاندارد حتی با کارت‌های RTX 40/RX 7000 نیز در دسترس نیست، اما همانطور که نشان داده شد، این به معنای عملکرد بالاتر جادویی نیست.

منبع: @Loeschzwerg_3DC از طريق مرکز 3D، HardwareLuxxمنبع

سال گذشته، Moore Threads کارت گرافیک MTT S80 خود را معرفی کرد که به عنوان اولین کارت دسکتاپ «بازی» نیز شناخته می‌شود که از PCIe Gen5 پشتیبانی می‌کند. پس از انتشار، این کارت در میان رسانه‌های فناوری چینی توزیع شد که بعداً در ماه نوامبر نظرات مشابهی را منتشر کردند. متأسفانه، آن بررسی ها فاقد جزئیات بودند.

MTT S80 Crysis را اجرا می کند

مهمتر از همه، برای کسانی که نمی‌دانند آیا کارت واقعاً می‌تواند Crysis را اجرا کند، پاسخ مثبت است. اگرچه فقط در حالت D3D9 کار می کند:

به طور رسمی، این کارت از DirectX9 و DirectX11 API پشتیبانی می کند، اما نرم افزار هنوز در حال توسعه است و همانطور که توسط Löschzwerg نشان داده شده است، معماری آن حتی از یک فناوری بسیار ابتدایی GPU مانند tessellation پشتیبانی نمی کند. به نظر می‌رسد با بازی‌هایی کار می‌کند که از DirectX11 API با سطح ویژگی 11_1 پشتیبانی می‌کنند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر