GPU های Radeon RX 7900 AORUS Elite و Gaming گیگابایت در تصویر

گیگابایت هر دو مدل RX 7900 XTX و RX 7900 XT را تحت سری Gaming OC عرضه خواهد کرد. علاوه بر این، این شرکت کارت‌های مرجع AMD را نیز منتشر می‌کند، بنابراین مدل‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما متاسفانه به اندازه طرح‌های RTX 40 نیست.

منبع

Gigabyte RX 7900 XTX Aorus Elite، منبع: VideoCardz

کارت های سفارشی گیگابایت RX 7900 بالاخره ظاهر شدند.

گیگابایت پردازنده‌های گرافیکی Radeon RX 7900 خود را به نمایش می‌گذارد

Gigabyte RX 7900 Gaming OC، منبع: VideoCardz

AORUS Elite یک کارت ضخیم (3.5 اسلات) است، اما نه به ضخامت RTX 4090 AORUS Master (4 اسلات). با توجه به رندرها، این کارت دارای یک برد کاستوم کامل با سه کانکتور برق 8 پین است. این ویژگی مشترک همه مدل‌های ممتاز RX 7900 XTX است که تاکنون دیده‌ایم. علاوه بر این، یک سوئیچ دوگانه بایوس وجود دارد، اما از آنجایی که ما هنوز مشخصات کامل را نداریم، مشخص نیست که سرعت کارت با OC BIOS فعال‌تر چقدر است.

Gigabyte RX 7900 XTX Aorus Elite، منبع: VideoCardz

Gigabyte قرار است دو طرح مبتنی بر پردازنده‌های گرافیکی RDNA3، AORUS Elite و Gaming OC را عرضه کند. اگرچه این شرکت کارت های AORUS Xtreme را برای سری RDNA2 ساخت، اما در حال حاضر هیچ نشانه ای از چنین مدلی وجود ندارد. با این حال، این ممکن است در واقع چیز خوبی باشد، زیرا کارت AORUS Elite تغییرات اساسی در طراحی سری Radeon 7900 دریافت کرده است، تقریباً تا جایی که شبیه AORUS Master به نظر می رسد.

Gigabyte RX 7900 Series منبع: VideoCardz

این شرکت همچنین در حال آماده سازی GPU “Gaming” خود است. این سری ها از زمانی که به یاد می آوریم بخشی از مجموعه گیگابایت هستند. این قطعا کارت ارزان تری با خنک کننده 2.5 شیار سه فن و دو کانکتور برق 8 پین است. جالب اینجاست که این مدل دارای ویژگی دوگانه بایوس نیز خواهد بود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر