GPU نسل بعدی Arc Battlemage اینتل به 64 هسته Xe مجهز خواهد شد

حدس و گمان به حداقل سطح عملکرد RTX 4070 Ti اشاره دارد، اگرچه هنوز برای اطمینان زود است. با این حال، این یک ارتقاء در کلاس GPU خواهد بود، زیرا Arc A770 رسما سری RTX 3060 NVIDIA را هدف قرار داده است.

مشخصات ادعایی اینتل BGM-G10، منبع: RedGamingTech

لطفا توجه داشته باشید که این پست با عنوان a برچسب گذاری شده است شایعه.

اینتل Xe-Cores را در سری پردازنده‌های گرافیکی Battlemage تا ۶۴ افزایش می‌دهد

منبع:

همچنین گفته می شود که این پردازنده گرافیکی Battlemage دارای یک گذرگاه حافظه 256 بیتی و 48 مگابایت حافظه نهان L2 است. این بدان معناست که کارت‌های گرافیکی مبتنی بر این پردازنده گرافیکی می‌توانند هر چیزی از 8، 16 یا حتی 32 گیگابایت حافظه یا چیزی بین‌المللی داشته باشند، اگر اینتل به جای آن از یک گذرگاه حافظه 192 بیتی استفاده کند. حافظه نهان L2 کوچکتر از AD103 RTX 4080 (64 مگابایت) خواهد بود، اما گفته می شود که اندازه قالب مشابه است.

شایعات از این هم فراتر می روند و ادعا می کنند که هدف کلاک در حدود 3 گیگاهرتز است، اما باید در اینجا ذکر کرد که ساعت پردازنده گرافیکی اینتل با ساعت Boost Clock NVIDIA یکسان نیست. سری RTX 40 اغلب با بار کاری کم و با اورکلاک به فرکانس 2.9 گیگاهرتز می رسد.

نقشه راه Intel Arc، منبع: RedGamingTech

آنچه که اکنون در اسلایدهای منتشر نشده دیگر ذکر شده است، این است که سری Battlemage تعداد Xe-Core را در مقایسه با ACM-G10 GPU دو برابر می کند. به جای 32، گیمرها می‌توانند تا 64 هسته Xe را روی پردازنده‌های گرافیکی پرچمدار ببینند که احتمالاً BGM-G10 نام دارد.

به عنوان یادآوری، RedGamingTech قبلاً نقشه راه برنامه های پردازنده گرافیکی Intel Arc را برای آینده نزدیک فاش کرده بود. در این ارائه به وضوح بیان شد که سری Battlemage باید زودتر از سه ماهه دوم سال آینده راه اندازی شود و برای سه ماهه اول برنامه ریزی شده است.

مطابق با RedGamingTech، پردازنده گرافیکی نسل بعدی اینتل می تواند تعداد هسته های آن دو برابر شود.

اینتل هنوز نسخه جدیدی از سری Alchemist خود را با کد “Alchemist+” عرضه نکرده است. همچنین باید یک به‌روزرسانی برای سری GPU موجود، احتمالاً به شکل Arc A580 GPU وجود داشته باشد که به دلایل نامعلومی هنوز منتشر نشده است. با این حال، با توجه به اینکه پردازنده‌های گرافیکی Arc اینتل در حال حاضر با کاهش قیمت مواجه می‌شوند، این SKU ممکن است نور را نبیند.

مشخصات پردازنده گرافیکی Battlemage اینتل
VideoCardz.com قوس BXXX Arc A770 RTX 4080
پردازنده گرافیکی BMG-G10 ACM-G10 103-300 بعد از میلاد
خوشه های هسته
هسته های FP32
ساعت GPU
اندازه حافظه
اتوبوس حافظه
ساعت حافظه TBC
پهنای باند TBC
TBP
تاریخ عرضه Q1/Q2 2024 Q4 2022 Q4 2022
[RedGamingTech] آیا انویدیا در مشکل است؟ مشخصات Battlemage، عملکرد و تاریخ انتشار (3552 بازدید)

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر