GPU لپ تاپ NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti اکنون به عنوان کارت دسکتاپ در دسترس است


NVIDIA RTX 3070 Ti موبایل اما دسکتاپ

قیمت پایین تر اما هسته های کمتر.

در پلتفرم فروش چینی، اکنون ممکن است با پردازنده گرافیکی لپ تاپ GeForce RTX 3070 Ti مواجه شوید که به عنوان یک پردازنده گرافیکی دسکتاپ فروخته می شود. قبلاً چند بار به این موضوع پرداخته‌ایم، اما این اولین نمونه از چنین پردازنده گرافیکی لپ‌تاپ قدرتمندی است که برای چنین «راه‌حل بازی ترکیبی» استفاده می‌شود.

GPU لپ تاپ NVIDIA RTX 3070 Ti به عنوان کارت دسکتاپ، منبع: Aliexpress

چیزی که فروخته می شود نسخه موبایل RTX 3070 Ti با پردازنده گرافیکی GA104 کاهش یافته اما TDP در 220 وات است، بنابراین احتمالاً بالاترین موجود برای این پردازنده گرافیکی است. نسخه دسکتاپ با GA104 کامل با 6144 هسته CUDA عرضه می شود، بنابراین این اولین چیزی است که از این کارت متوجه خواهید شد.

این کارت با درایورهای موبایل به خوبی کار می کند و تست Geek3D Furmark را با حداکثر دما در 64 درجه سانتیگراد کامل می کند که برای یک کارت دو فن خوب به نظر می رسد. همچنین لازم به یادآوری است که 220 وات TDP 70 وات کمتر از مشخصات مرجع دسکتاپ است.

GPU لپ تاپ NVIDIA RTX 3070 Ti به عنوان کارت دسکتاپ، منبع: Aliexpress

این کارت توسط یک کانکتور برق 8 پین تغذیه می شود و یک راه حل دو اسلات است.

GPU لپ تاپ NVIDIA RTX 3070 Ti به عنوان کارت دسکتاپ، منبع: Aliexpress

این کارت ها در برزیل و برخی از کشورهای آسیای جنوبی بسیار محبوب هستند که عمدتاً به دلیل قیمت آنها است. ما به 414 دلار نگاه می کنیم که 185 دلار کمتر از ارزان ترین دسکتاپ RTX 3070 Ti در Newegg است. طبیعتاً باید حقوق و مالیات واردات را نیز در نظر گرفت.

با این حال، درک این نکته ضروری است که این کارت‌ها SKUهای رسمی NVIDIA نیستند. کاربران مجبور خواهند شد از شاخه درایور تلفن همراه استفاده کنند و به نرم افزارهای شخص ثالث ارائه شده توسط شرکت اعتماد کنند. با گارانتی محدود، این طرح هیبریدی فقط برای کسانی است که واقعاً می دانند چه چیزی می خرند.

منبع: Aliexpress

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر