GPD Win 4 یک کلون PSP مدرن سونی با CPU AMD Ryzen 7 6800U و … صفحه کلید فیزیکی است.


ژست GPD Win 4 برای عکس

پس از راه اندازی موفقیت آمیز Win Max 2، GPD اکنون روی دستگاهی کار می کند که در واقع شبیه یک کنسول بازی است.

GPD Win 4 کنسول دستی آتی است که توسط AMD Ryzen 7 6800U طراحی شده است. این پردازنده ظاهراً تنها APU برنامه ریزی شده برای این دستگاه در حال حاضر است (بنابراین در حال حاضر مدل اینتل وجود ندارد). درست مانند نسل قبلی خود (Win 3)، محصول آینده دارای یک صفحه کلید فیزیکی است که در زیر یک صفحه نمایش 6 اینچی پنهان شده است.

GPD Win 4، منبع: @carygolomb

این محصول با 8 هسته Zen3+ و گرافیک قدرتمند RDNA2 با 12 واحد محاسباتی، بهترین تجربه بازی موجود را در این فرم فاکتور ارائه می دهد. اگرچه این اولین کنسول دستی نیست که توسط این APU خاص طراحی شده است. AYANEO، AOKZOE، AYN و GPD خود دستگاه های مجهز به 6800U اعلام شده اند.

برخی اصلاحات طراحی در مقایسه با مدل Win 3 وجود دارد، مانند میله های آنالوگ قابل جابجایی با سنسورهای سالن (کاربران می توانند آنها را بر اساس ارتفاع دلخواه خود تعویض کنند). این محصول همچنین ارگونومیک تر (بدنه گرد) خواهد بود. علاوه بر این، دیگر هیچ کلید لمسی خازنی روی صفحه کلید Win 4 وجود ندارد، اکنون کاملاً فیزیکی است.

GPD Win 4، منبع: Liliputing

ممکن است بلافاصله متوجه شوید که طراحی با کیبورد بسته بسیار شبیه به سری Sony PlayStation Portable است. دستگاه GPD دارای صفحه نمایش بزرگتر، صفحه کلید، APU سریعتر، پورت USB Type-C، اسکنر اثر انگشت و نوک پد لمسی خواهد بود.

Sony PlayStation Vita، Portable (PSP) و PSP GO

GPD هنوز تاریخ انتشار Win 4 را اعلام نکرده است. اکنون انتظار می رود که این شرکت با پایان کمپین سرمایه گذاری جمعی، Win Max 2 را عرضه کند. با این حال، اگر Win 4 در جایی به خوبی Win Max 2 باشد (اینجا تست کنید)، قطعاً این یکی از جالب‌ترین طراحی‌های Ryzen 6800U خواهد بود.

منبع: لیلیپوتینگ، @carygolombمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر