Glenfly Arise GT-10C0 چینی دارای مشخصات رسمی، 1.5 TFLOP با قدرت پردازنده گرافیکی 28 نانومتری است.

Glenfly Arise GT-10C0، منبع: Glenfy

Glenfly Arise GT-10C0، منبع: Glenfy

نکته کلیدی این پردازنده گرافیکی ارائه یک پردازنده گرافیکی توانمند برای بازار داخلی چین است که قادر به انجام وظایف اساسی است. با توجه به اینکه حتی از DirectX11 API پشتیبانی می‌کند و از کدک‌های HEVC و H.264 از رمزگشایی و رمزگذاری پشتیبانی می‌کند، این به تنهایی برای ظاهر شدن در سیستم‌های تجاری و ایستگاه کاری کافی است.

با توجه به داده های به اشتراک گذاشته شده توسط BXC، کارت گلنفلای در Glmark2 فقط 3241 امتیاز کسب می کند. این یک تست منبع باز OpenGL ES 2.0 برای لینوکس است. چنین امتیازی حدود 3 برابر بیشتر از Radeon 520 بر اساس معماری GCN 1.0 است. با این حال، یافتن داده های قابل مقایسه برای این معیار و مانند پردازنده گرافیکی کند بسیار سخت است.

این مشخصات جزئیات زیادی را فاش نمی‌کند، اگرچه این شرکت چیزی در مورد معماری زیربنایی که این پردازنده را تامین می‌کند تایید نکرده است. بنابراین اعداد هسته FP32 ناشناخته هستند، اما به ما گفته می شود که این کارت 1.5 TFLOP قدرت محاسباتی تک دقیق دارد. این اساسا به این معنی است که AMD Radeon RX 6400، کندترین پردازنده گرافیکی RDNA2 دسکتاپ، 2.4 برابر سریع‌تر است اگر این معیار در نظر گرفته شود.

منبع: گلنفلای از طریق @Loeschzwerg_3DCمنبع

چیزی که هنوز وجود ندارد قیمت رسمی و تاریخ عرضه است، اما با توجه به اینکه مشخصات اکنون در جای خود قفل شده اند، انتظار داریم که خیلی زود آن ها مشخص شوند.

Glenfly Arise GT-10C0 با عملکرد تا 1.5 TFLOP

علاوه بر این، پردازنده‌های گرافیکی Glenfly Arise از انواع سیستم‌عامل‌ها از جمله لینوکس یا ویندوز پشتیبانی می‌کنند. این شرکت تأیید می‌کند که گلنفلای نه تنها بر روی پلتفرم‌های اینتل و AMD، بلکه پردازنده‌های داخلی تولید شده نیز کار می‌کند.

پردازنده گرافیکی چینی با معماری 28 نانومتری و کانکتور خوب قدیمی VGA.

Glenfly Arise GT-10C0، منبع: Glenfy

این یک پردازنده گرافیکی بازی نیست. Glenfly Arise یک شرکت کننده جدید در فضای GPU بسیار پایین است. مدلی به نام GT10C0 مبتنی بر پردازنده گرافیکی 28 نانومتری با کلاک 500 مگاهرتز است. این دستگاه با 2 یا 4 گیگابایت حافظه DDR4 با کلاک 1.2 گیگاهرتز عرضه می شود. گذرگاه حافظه فقط 64 بیت یا 128 بیت عرض دارد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر