GEIL حافظه CAMM2 و LPCAMM2 را برای لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی نسل بعدی نشان می‌دهد

GEIL حافظه CAMM2 و LPCAMM2 را برای لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی نسل بعدی نشان می‌دهد

ماژول های GEIL CAMM2 و LPCAMM2

به زودی، در رایانه شخصی نسل بعدی شما.

منبع: سخت افزار یونیکو

ماژول‌های حافظه فشرده فشرده (CAMM) در بین تولیدکنندگان حافظه محبوبیت پیدا می‌کنند و ممکن است به زودی به استانداردی برای کاربران گسترده‌تر تبدیل شوند. در Computex، GEIL ماژول‌های جدید CAMM و LPCAMM2 خود را که برای رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها طراحی شده‌اند، به نمایش گذاشت.

استاندارد CAMM قبلاً در مادربرد مدرن Z790 توسط MSI ارائه شده بود، در حالی که انتظار می رود ماژول های LPCAMM2 در لپ تاپ های آینده ظاهر شوند. هر دو ماژول از فناوری DDR5 بهره می برند و مزایای صرفه جویی در فضا را برای کاربران ارائه می دهند.

CAMM2 در Z790 Project Zero، منبع: MSI

در حالی که ماژول‌های CAMM2 مزایای صرفه‌جویی در فضا را ارائه می‌دهند، آنها همچنین برای نصب خنک‌کننده‌های CPU بزرگ‌تر بدون ایجاد اختلال در ماژول‌های حافظه بلند استفاده می‌کنند. با این حال، استفاده از پیچ ها برای نصب به این معنی است که آنها به راحتی قابل تعویض نیستند. حداقل نسل اول چنین ماژول هایی نیست.

برای لپ‌تاپ‌ها، ماژول‌های CAMM2 می‌توانند جایگزین نصب‌های دو کاناله شوند و در مقایسه با دو ماژول SO-DIMM، استفاده از فضا را تا 64 درصد کاهش دهند. JEDEC، سازمان پشت مشخصات DDR، به طور کامل از این استاندارد پشتیبانی می کند. این ماژول ها همچنین دارای استانداردهای کم مصرف هستند و از سرعت بالاتر 7500 MT/s با حداقل مشکلات پشتیبانی می کنند.

Kingston و ADATA همچنین ماژول های CAMM2 و LPCAMM2 خود را در Computex به نمایش خواهند گذاشت. در حالی که مشخصات دقیق و در دسترس بودن هنوز ارائه نشده است، پذیرش این فناوری ممکن است به زودی شتاب بیشتری بگیرد.

منبع: سخت افزار یونیکومنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر