GeForce RTX 4090 برای اولین بار از 3.93 گیگاهرتز عبور کرد و رکورد جهانی را شکست

🏆 GPUPI 32B @ 3930MHz در 46 ثانیه🧮https://t.co/SCwZZhlHlc@iGameColorful@NVIDIAGEForce@GeForce_JacobF@VideoCardz@3DCenter_org pic.twitter.com/rJnFXdpCXC

Overclocker Cens توانسته یک بار دیگر رکورد جهانی GPUPI را شکست دهد.

اورکلاکر از Colorful iGame RTX 4090 LAB edition استفاده می‌کرد که نسخه‌ای از iGame Vulcan است. سری جدید پردازشگر گرافیکی Colorful کم کم به عنوان رقیبی برای GALAX HOF و جانشین معنوی سری EVGA Kingpin ظاهر می شود.

باید به خوانندگان ما یادآوری کرد که GPUPI یک معیار گرافیکی شدید نیست. اوج فرکانس مشاهده شده با این روش آزمایشی کمتر از استفاده واقعی از فناوری سه بعدی، مانند بازی ها یا معیارهای مصنوعی است. با این وجود، این یک دستاورد مهم است و جامعه GPU هرگز به مانع 4.0 گیگاهرتز با کارت های گرافیک نزدیک نشده است.

رکورد جهانی فرکانس جدید GPU تنها 70 مگاهرتز از شکستن 4 گیگاهرتز فاصله دارد

#1 رنگارنگ Geforce 𝐢𝐆𝐚𝐦𝐞 𝐋𝐀𝐁 در LN2 ❄️

رتبه بندی GPUPI 3.3 32B، منبع: HWBOT

منبع: HWBOTمنبع

همین ماه گذشته، Cens توانست در همان بنچمارک از 3.825 گیگاهرتز فراتر رود، که جایگاه اول را در رتبه بندی GPUPI 3.3 32B HWBOT تضمین کرد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هیچ رتبه بندی فرکانس GPU برای کارت های گرافیک در رقابت HWBOT وجود ندارد. در عوض، از نرم‌افزاری به نام GPUPI استفاده می‌شود که با استفاده از فرمول Bailey-Borwein-Plouffe با استفاده از بهینه‌سازی OpenCL یا CUDA، ثابت ریاضی Pi را به صورت موازی محاسبه می‌کند.

اولین بار برای شکستن مانع 3900 مگاهرتز در VGA🔥

رتبه فعلی (حداقل 20 رتبه اول) منحصراً در اختیار کارت گرافیک GeForce RTX 4090 است که سریع ترین پردازنده گرافیکی بازی NVIDIA در حال حاضر در بازار است. Cens توانسته است با امتیاز به روز شده 46 ثانیه و 383 میلی ثانیه مقام اول را از آن خود کند. طبق گزارشات، این کارت گرافیک به حداکثر فرکانس 3930 مگاهرتز رسیده است که بالاترین فرکانس GPU ثبت شده تاکنون است.

RTX 4090 با حداکثر ساعت GPU 3.9 گیگاهرتز، منبع: HWBOT

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر