GeForce RTX 3070 مود شده با حافظه 16 گیگابایتی 1% FPS پایین را افزایش می دهد

RTX 3070 با 16 گیگابایت VRAM، منبع: پائولو گومز

RTX 3070 با 16 گیگابایت VRAM، منبع: پائولو گومز

منبع:

پائولو تصمیم گرفت کارت را با نسخه بازسازی شده Resident Evil 4 در تنظیمات بسیار بالا آزمایش کند، که قبلاً با محدودیت 8 گیگابایت VRAM مشکل داشت. این دیگر صدق نمی کند و تخصیص حافظه اکنون می تواند از 8 گیگابایت فراتر رود (همانطور که نشان داده شده است حتی تا 11 گیگابایت). علاوه بر این، نرخ فریم، به‌ویژه برای 1% و 0.1% پایین، به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است.

پائولو گومز و دوستانش ایده جدیدی را برای ارتقاء حافظه GPU RTX 3070 نسل آخر NVIDIA ارائه کردند.

از آنجایی که در اینجا هیچ تغییری در خود پردازنده گرافیکی وجود ندارد، همچنان همان شناسه PCI را دارد، به این معنی که همه درایورها باید بدون مشکل کار کنند و به روز شوند. ارتقاء به سخت افزار خاص و بدون شک دانش گسترده نیاز دارد. به خصوص زمانی که GPU های سفارشی مانند این مورد در نظر گرفته شوند (مد روی کارت MSI است).

سری RTX 3070 با 16 گیگابایت VRAM چیز جدیدی نیست. یک یادآوری سریع برای خوانندگان ما که NVIDIA در واقع حدود 2 سال پیش 3070 Ti 16GB را برنامه ریزی کرده بود، اما این کارت در نهایت لغو شد. چیزی که فقط یک شایعه دیوانه کننده به نظر می رسید، بعداً تأیید خود را در نشت نمونه مهندسی پیدا کرد. سری جدید RTX 4070 فقط با 12 گیگابایت VRAM در دسترس است، احتمالاً برنامه ای برای دو برابر کردن ظرفیت در این مدل وجود ندارد، اما چه کسی می داند که در نهایت چه مددهایی ممکن است به کار بروند.

RTX 3070 با 16 گیگابایت VRAM در مقابل 8 گیگابایت VRAM، منبع: پائولو گومز

[Paulo Gomes] RTX 3070 Modificada با 16 گیگابایت. Vocês pediram e nos fizemos (35,116 بازدید)

منبع

مدهای حافظه روی کارت گرافیک این روزها چیز جدیدی نیست. مدرس‌ها و تکنسین‌ها سال‌هاست که این کار را انجام می‌دهند و جایگزینی حافظه یکی از رایج‌ترین کارهایی است که روی کارت‌های ویدئویی معیوب انجام می‌شود. با این حال، با جایگزینی حافظه و اتصال به زمین برخی از مقاومت ها بر روی PCB، در واقع می توان کارت را فریب داد تا به طور کلی از یک حافظه متفاوت پشتیبانی کند. در این صورت با دو برابر ظرفیت.

تنها نقطه ضعف استفاده از این مد، لزوم تغییر تنظیمات GPU در کنترل پنل NVIDIA است. همانطور که مشخص است، پردازنده‌های گرافیکی که به این روش اصلاح شده‌اند، خطاها (سوسو زدن یا سیاهی صفحه‌نمایش) را نشان می‌دهند، مگر اینکه روی حالت سه بعدی با عملکرد بالا تنظیم شده باشند. با این حال، زمانی که این کار انجام شود و کارت گرافیک بتواند از این نوع حافظه پشتیبانی کند، نباید هیچ اشکال اساسی وجود داشته باشد.

اگر انویدیا RTX 3070 را با 16 گیگابایت بسازد چه؟

البته، این نوع مقایسه دور از آن است که بتوان آن را بررسی مناسبی در نظر گرفت، اما این مقایسه سریع به وضوح نشان می دهد که RTX 3070 در صورتی که در ابتدا به 16 گیگابایت VRAM مجهز شده بود، توانایی بیشتری برای چنین تنظیمات گرافیکی بالایی دارد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر