Geekbench 6، یک بنچمارک رایگان بین پلتفرمی منتشر شده است

منبع: Geekbench از طريق آستانه

منبع

تست‌های Geekbench همیشه در موارد استفاده در دنیای واقعی پایه‌گذاری شده‌اند و از مدرن استفاده می‌کنند. با Geekbench 6، با به‌روزرسانی حجم‌های کاری موجود و طراحی چندین بار کاری جدید، از جمله بارهای کاری که:

  • محو کردن پس‌زمینه در جریان‌های ویدئو کنفرانس
  • تصاویر را برای سایت های رسانه های اجتماعی فیلتر و تنظیم کنید
  • حذف خودکار اشیاء ناخواسته از عکس ها
  • با استفاده از مدل های یادگیری ماشین، اشیاء را در عکس ها شناسایی و برچسب گذاری کنید
  • تجزیه و تحلیل، پردازش و تبدیل متن با استفاده از زبان های برنامه نویسی

در مقایسه با نسخه قبلی Geekbench 5 که در سال 2019 منتشر شد، نرم افزار به روز شده از تصاویر با کیفیت بالاتر به عنوان عکس های آزمایشی، نقشه های بزرگتر و PDF استفاده می کند. Geekbench 6 باید داده های قابل مقایسه تری را بین پلتفرم ها و دستگاه ها داشته باشد، بدون اینکه به مدیریت بهتر سخت افزار گرافیکی اشاره کنیم.

این نرم افزار همچنین از معماری های ترکیبی مانند اپل، اینتل یا کوالکام بهره بیشتری خواهد برد. علاوه بر این، معیار جدید به زمان بیشتری برای تکمیل نیاز دارد، که باید درک عمیق‌تری از نحوه عملکرد هر دستگاه تحت بارهای کاری طولانی‌تر ارائه دهد.

Geekbench 6 آزمایش‌های جدید دنیای واقعی، هندلینگ چند هسته‌ای بهتر را معرفی می‌کند

مقیاس واقعی به زندگی

Geekbench یک بنچمارک بین پلتفرمی است که می تواند در سیستم عامل ویندوز، لینوکس، macOS و اندروید استفاده شود. جدیدترین نسخه بارهای کاری موجود و بارهای کاری جدید را به روز کرده است که استفاده روزمره از دستگاه های مدرن را شبیه سازی می کند (مانند کنفرانس ویدیویی یا تعاملات رسانه های اجتماعی).

مجموعه داده های مدرن

تست های جدید و به روز شده دنیای واقعی

تست‌های بنچمارک چند هسته‌ای در Geekbench 6 نیز دستخوش تغییرات اساسی شده‌اند. به جای تخصیص وظایف جداگانه به هر هسته، این آزمایش ها اکنون نحوه همکاری هسته ها برای تکمیل یک کار مشترک را اندازه گیری می کنند. این رویکرد ارتباط تست‌های چند هسته‌ای را بهبود می‌بخشد و برای اندازه‌گیری عملکرد هسته ناهمگن مناسب‌تر است. این رویکرد از روند رو به رشد ترکیب هسته‌های «عملکردی» و «کارآمد» در رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ (نه فقط گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها) پیروی می‌کند.

Primate Labs تایید می کند که Geekbench نرم افزار رایگان باقی خواهد ماند، اما یک نسخه Pro نیز وجود دارد که شامل مجوز حرفه ای است.

تغییرات Geekbench 6.0

Geekbench 6 در ویندوز و macOS، منبع: Geekbench

ما همچنین مجموعه داده‌هایی را که بارهای کاری پردازش می‌کنند، به‌روزرسانی کردیم تا بهتر با انواع فایل‌ها و اندازه‌های رایج امروزی هماهنگ شوند. این شامل:

  • عکس های با وضوح بالاتر در تست های تصویری
  • نقشه های بزرگتر در تست های ناوبری
  • اسناد بزرگتر و پیچیده تر در آزمایش های مرورگر PDF و HTML5
  • فایل های بیشتر (و بزرگتر) در تست های توسعه دهنده

Primate Labs امروز راه اندازی نرم افزار جدید Geekbench را اعلام کرد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر