GALAX GeForce RTX 4090 با LN2 به 3.7 گیگاهرتز اورکلاک شده است.

GALAX RTX 4090 HOF در حال حاضر قدرتمندترین مدل سفارشی موجود در بازار است. بدون رقابت با مدل‌های EVGA Kingpin یا هر برند دیگری در این زمینه، این ممکن است کارت انتخابی برای بسیاری از اورکلاکرهای GPU باشد. این شرکت حداقل به تعدادی از آنها کارت ارائه کرده است، بنابراین این قطعاً پایان گزارش ما در مورد رکوردهای جهانی RTX 4090 نیست.

GALAX RTX4090 HOF در 3DMark Port Royal، منبع: HWBOT

اورکلاکر افراطی رتبه HWBOT را با معرفی دو رکورد جهانی با RTX 4090 HOF، پرچمدار آینده پردازنده گرافیکی Ada از GALAX، شکست. این همان کارتی است که دیروز به آن اشاره کردیم، اولین مدل سفارشی مبتنی بر این معماری، مجهز به دو کانکتور برق 16 پین.

OGS همچنین توانست رکورد فعلی 3DMark Port Royal را بشکند که یکی از محبوب ترین بنچمارک ها در بین اورکلاکرهای افراطی است. همین کارت 130 مگاهرتز فرکانس کمتری در اینجا در 3570 مگاهرتز داشت در حالی که امتیاز 31096 را به دست آورد. این امتیاز بیش از 1000 امتیاز از رکورد قبلی جهان پیشی گرفته است.

GALAX HOF اکنون سریعترین پردازنده گرافیکی RTX 4090 است

منبع: HWBOT (پورت رویال)، HWBOT (GPUPI)

منبع

GALAX RTX4090 HOF در GPUPI، منبع: HWBOT

GALAX قبلاً این کارت را برای اورکلاک‌کننده‌های شناخته شده ارسال کرده است که برای افزودن گلدان‌های نیتروژن مایع از زمان خود دریغ نکرده‌اند و فقط کاری را که بهترین انجام می‌دهند، یعنی اورکلاک کردن در دمای زیر صفر انجام می‌دهند.

GALAX RTX4090 HOF با خنک کننده نیتروژن مایع، منبع: HWBOT

برخی از رکوردهای جدید جهانی به تازگی توسط OGS شکسته شد.

اورکلاکر توانست فرکانس را به 3705 مگاهرتز در بنچمارک GPUPI که بخشی از رقابت رسمی HWBOT است، افزایش دهد. این معیار به اندازه سایر تست های گرافیکی پیچیده نیست، بنابراین فرکانس در اینجا کمی بالاتر است. ساعت حافظه دست نخورده بود، اما ساعت تقویت پردازنده گرافیکی از 2520 مگاهرتز به 3345 مگاهرتز (+825 مگاهرتز) افزایش یافته است. در حالی که تقویت واقعی 1185 مگاهرتز بیش از فرکانس “پیش فرض” NVIDIA است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر