GALAX GeForce RTX 4080 HOF را با حداکثر 470 وات TDP راه اندازی کرد

تالار مشاهیر از RTX 4080 استقبال می کند

امروز GALAX سه مدل را عرضه می کند. نامگذاری ممکن است در ابتدا گیج کننده باشد، بنابراین در اینجا یک تفکیک سریع وجود دارد:

  • GALAX GeForce RTX 4080 HOF OC LAB Plus-X: تقویت 2640 مگاهرتز، HOF Panel III
  • GALAX GeForce RTX 4080 HOF OC LAB Plus: تقویت 2640 مگاهرتز
  • GALAX GeForce RTX 4080 آزمایشگاه HOF OC: تقویت 2595 مگاهرتز

GALAX از جدیدترین پردازنده گرافیکی خود برای علاقه مندان رونمایی کرد.

منبع: GALAX چین

منبع

همانطور که می بینید، مدل های PLUS بالاترین اورکلاک کارخانه را ارائه می دهند، در حالی که SKU غیر PLUS با ساعت های پایین تر عرضه می شوند. تفاوت بین Plus X و Plus در واقع بسیار ساده است: اولی با GALAX HOF Panel III همراه است، یک صفحه نمایش خارجی که می تواند اطلاعات سیستم یا گرافیک های سفارشی را نشان دهد، دومی اینطور نیست.

GALAX تأیید می‌کند که RTX 4080 HOF آن‌ها دارای دو تنظیمات بایوس است، حالت‌های Silent یا Performance. در حالت بی صدا، سرعت ساعت در مشخصات مرجع 2505 مگاهرتز و TDP در 320 وات حفظ می شود. در حالت عملکرد، بایوس به 400 وات TDP تغییر داده می شود که می تواند از طریق اورکلاک دستی تا 470 وات تنظیم شود.

GALAX RTX 4080 HOF OC Lab، منبع: GALAX

GALAX RTX 4080 HOF OC Lab، منبع: VideoCardz

یک یادآوری سریع به اینکه سری HOF نشان دهنده سطح بالای GPU GALAX است. در واقع، سری HOF در حال حاضر تنها پردازنده‌های گرافیکی علاقه‌مندی هستند که واقعاً برای اورکلاک شدید طراحی شده‌اند. این دلیل اصلی این است که این کارت‌ها معمولاً قبل از اینکه در بازار ظاهر شوند برای اورکلاکرها ارسال می‌شوند.

این شرکت قبلاً سری‌های RTX 4090 و RTX 4070 Ti HOF (تالار مشاهیر) را راه‌اندازی کرده است، اما RTX 4080 به دلایلی تا کنون به تاخیر افتاده است. امروزه GALAX نه یک، بلکه سه مدل بر اساس یک طراحی با پردازنده گرافیکی AD103 معرفی می کند.

این شرکت قیمت یا تاریخ عرضه را تایید نکرد، اما هر سه مدل اکنون توسط وب سایت رسمی فهرست شده اند. فقط به خاطر داشته باشید که سری های HOF معمولاً سری های کم حجم هستند، بنابراین خرید آنها به خصوص در زمان عرضه نسبتاً دشوار است.

GALAX RTX 4080 HOF OC Lab، منبع: GALAX

HOF با فرکانس بوست 2640 مگاهرتز یکی از سریع ترین RTX 4080 موجود در بازار است، اما نه را سریع ترین تا کنون، بالاترین ساعت برای پردازنده گرافیکی RTX 4080 را می توان در ROG STRIX OC از ایسوس پیدا کرد. این با فرکانس 2655 مگاهرتز ارسال می شود که از طریق نرم افزار همراه OC (نه خارج از جعبه) فعال شده است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر