GALAX اکنون دارای 187 طرح سفارشی GeForce RTX 30 است، AMD و شرکای برد اینتل بسیار عقب هستند.


گزارش بازار کارت سفارشی

ما یک چیز جالب برای شما داریم.

با عرضه کارت های جدید GeForce و Radeon به زودی، می توان گفت که سری های موجود دیگر به روز نمی شوند. این کاملاً در مورد سری GeForce RTX 30 صدق نمی کند. معرفی مدل‌های جدید GeForce RTX 3060 ایده‌ای برای بررسی تعداد طرح‌های سفارشی هر شریک برد ایجاد کرد. ما داده‌های GeForce RTX 30، Radeon RX 6000 و Intel Arc A-series را برای اکثر AIB/AIC‌های محبوب جمع‌آوری کردیم.

شرکای برد NVIDIA با بیش از 7 شرکت در حال حاضر با بیش از 100 مدل سفارشی رهبری بسته را دارند. این نباید کسی را شگفت زده کند، به خصوص پس از معرفی مدل های Lite Hash Rate که بسیاری از طرح های موجود را کپی کردند.

GALAX اکنون بیش از 187 مدل سفارشی دارد و Colorful به تازگی از 161 مدل عبور کرده است. لازم به ذکر است که برخی از شرکت ها مدل هایی دارند که هرگز برای بازار جهانی طراحی نشده اند. این مورد در مورد بسیاری از مارک های ذکر شده در زیر است.

شرکای AMD هنوز به 40 طرح سفارشی نرسیده اند، اما تقریباً به همان اندازه برندهایی با بیش از 30 طرح وجود دارد که شرکای برد NVIDIA با 100 طرح. از این نظر، می توان گفت که شرکای برد AMD 2/3 کارت کمتر از NVIDIA AIC تولید می کنند. بزرگترین شرکای AMD MSI و PowerColor هستند که هر دو دارای 39 کارت مبتنی بر معماری RDNA2 هستند.

این بهترین زمان برای گنجاندن سری Arc اینتل نیست، با این حال تقریباً 2 هفته از عرضه این سری می گذرد، ما به سختی خبری از کارت های جدیدی می شنویم. محبوب ترین برند اینتل GUNNIR با 7 کارت اعلام شده است.

طرح های شریک هیئت مدیره
VideoCardz.com طرح های NVIDIA GeForce RTX 30 (> 10)
GALAX
رنگارنگ
ایسوس
GAINWARD
گیگابایت
MSI
ZOTAC
EVGA
INNO3D
پالیت
PNY
EMTEK
السا
VideoCardz.com طرح های AMD Radeon RX 6000 (> 10)
MSI
POWERCOLOR
گیگابایت
XFX
یاقوت کبود
ایسوس
ASROCK
BIOSTAR
یستون
DATALAND
VASTARMOR
VideoCardz.com طراحی کیمیاگر Intel Arc (> 1)
گانیر
ASROCK
MSI

آیا با سری RTX 40 و RX 7000 همه چیز باید تغییر کند؟ این امکان پذیر است. تا کنون تنها 52 کارت RTX 4090 سفارشی وجود دارد، در حالی که RTX 3090 در طول عمر خود 125 کارت داشت. شرکای هیئت مدیره به زودی مدل‌های علاقه‌مندی را معرفی خواهند کرد، اما این کاملاً به NVIDIA بستگی دارد که تصمیم بگیرد شرکت واقعاً به چند SKU برای این نسل نیاز دارد. در حال حاضر، ما برعکس می‌رویم، «راه‌اندازی» RTX 4080 12GB باعث شد تا 23 مدل از قبل اعلام‌شده لغو شده باشند.

AMD یک ناشناخته بزرگ است. ما از شرکای هیئت مدیره ای که کارت های Radeon و GeForce تولید می کنند استقبال می کنیم تا سری های پرچمدار را برای هر دو برند معرفی کنند. این همیشه در مورد RDNA2 صدق نمی کرد.

سلب مسئولیت: لیست زیر شامل تمام مدل های تایید شده، از جمله انواع، مدل های لغو شده و طرح هایی است که نشان داده شده ایم اما هرگز منتشر نشده ایم.

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر