FTC یک تحقیق ضد تراست در مورد معامله مایکروسافت با هوش مصنوعی Inflection راه اندازی می کند

FTC یک تحقیق ضد تراست در مورد معامله مایکروسافت با هوش مصنوعی Inflection راه اندازی می کند

مایکروسافت تحت بررسی کمیسیون تجارت فدرال به دلیل معامله با هوش مصنوعی Inflection است روزنامه وال استریت. در ماه مارس، این شرکت تقریباً همه کارمندان هوش مصنوعی Inflection از جمله بنیانگذاران کارن سیمونیان و مصطفی سلیمان را که یکی از بنیانگذاران DeepMind نیز بود، استخدام کرد. علاوه بر این، مایکروسافت 650 میلیون دلار برای مجوز فناوری هوش مصنوعی خود به Inflection AI پرداخت کرد. اکنون، FTC می‌خواهد بداند که آیا شرکت‌ها عمداً این معامله را ساختاربندی کرده‌اند تا از موضوع بازنگری ضدتراست نظارتی جلوگیری کنند.

مانند مجله یادداشت ها، شرکت ها موظفند هرگونه خریدی که ارزش آن 119 میلیون دلار یا بیشتر است را به آژانس های ضد تراست فدرال گزارش دهند. پس از آن، FTC یا وزارت دادگستری می‌توانند بررسی کنند که آیا این معامله رقابت در صنعت را خفه می‌کند یا خیر و سپس برای جلوگیری از ادغام یا سرمایه‌گذاری که آن را ضدرقابتی می‌داند شکایت کند. وقتی شرکت‌ها می‌خواهند تمام استعدادها را در یک شرکت دیگر استخدام کنند، معمولاً آنها را در یک «اکتساب» خریداری می‌کنند. اما مایکروسافت Inflection را نخرید، زیرا شرکت بزرگتر قدرتی بر آن ندارد. تد شلتون، مدیر اجرایی جدید آن، به این نشریه گفت که هنوز به عنوان یک شرکت مستقل تحت رهبری جدید فعالیت می کند.

FTC قبلاً احضاریه هایی را برای مایکروسافت و Inflection ارسال کرده است و در طول دو سال گذشته اسناد مربوطه را درخواست کرده است. اگر مشخص کند که شرکت‌ها به گونه‌ای به توافق رسیده‌اند که به مایکروسافت کنترل دیگری را بدهد و در عین حال از بررسی نظارتی طفره رود، ممکن است مایکروسافت جریمه شود و معامله ممکن است در انتظار بررسی عمیق‌تر به حالت تعلیق درآید.

آژانس های فدرال ایالات متحده در چند سال گذشته اقدامات انحصاری بزرگ ترین شرکت های فناوری جهان را سرکوب کرده اند. برای اینکه حتی در انجام تحقیقات ضد تراست که شامل بزرگترین بازیگران فعلی در هوش مصنوعی می‌شود، کارآمدتر باشند، آژانس‌ها همچنین به تازگی توافقی در مورد نحوه تقسیم مسئولیت‌های خود منعقد کرده‌اند. وزارت دادگستری رهبری تحقیقات مربوط به NVIDIA را بر عهده خواهد گرفت، در حالی که FTC مسئولیت تحقیقات ضد تراست مربوط به مایکروسافت و OpenAI را بر عهده خواهد گرفت.

این مقاله حاوی پیوندهای وابسته است. اگر روی چنین پیوندی کلیک کنید و خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

منبع