FTC ممکن است از TikTok به دلیل رسیدگی به حریم خصوصی و امنیت کاربران شکایت کند

FTC ممکن است از TikTok به دلیل رسیدگی به حریم خصوصی و امنیت کاربران شکایت کند

TikTok که در حال حاضر در حال مبارزه با قانون پیشنهادی است که می تواند منجر به ممنوعیت برنامه در ایالات متحده شود، ممکن است به زودی خود را در تیررس کمیسیون تجارت فدرال قرار دهد. FTC به پایان تحقیقات چند ساله در مورد این شرکت نزدیک است که می تواند منجر به شکایت یا جریمه بزرگ شود. سیاسی .

بر اساس گزارش‌ها، تحقیقات حول محور حریم خصوصی و شیوه‌های امنیتی برنامه، از جمله مدیریت آن با داده‌های کاربران کودکان است. مطابق با سیاسی، FTC در حال بررسی موارد نقض بالقوه قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) و همچنین “ادعاهایی است که این شرکت کاربران خود را با اظهار نادرست این که افراد در چین به داده های کاربران ایالات متحده دسترسی ندارند گمراه کرده است.” TikTok همچنین ممکن است به دلیل نقض شرایط 2019 خود با تنظیم کننده ها در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها جریمه شود.

در حالی که مشخص نیست تحقیقات FTC منجر به شکایت یا اقدام دیگری شود، این تحقیقات منبع دیگری برای فشار برای شرکت است زیرا تلاش می کند آینده خود را در بزرگترین بازار خود تضمین کند. پس از عبور سریع در مجلس، سنا لایحه‌ای است که شرکت مادر TikTok، ByteDance، را مجبور می‌کند تا این برنامه را بفروشد یا با ممنوعیت کامل در ایالات متحده مواجه شود. دولت بایدن، که همچنین سعی کرده است ByteDance را برای واگذاری TikTok تحت فشار قرار دهد، این اقدام است و مقامات اطلاعاتی ایالات متحده قانون‌گذاران را در مورد خطرات احتمالی امنیت ملی ناشی از این برنامه دارند.

TikTok بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

منبع