FTC آزمایش داخلی قرارداد Microsoft-Activision را به حالت تعلیق درآورد

تصمیم FTC برای متوقف کردن پرونده خود یکی دیگر از پیروزی های بزرگ مایکروسافت و اکتیویژن است زیرا آنها تلاش می کنند تا معامله را به پایان برسانند. آژانس در ماه دسامبر برای جلوگیری از این معامله شکایت کرد و جلسه استماع شواهد در این پرونده برای 2 آگوست تعیین شد. هفته گذشته، قبل از شروع محاکمه اداری در اوایل آگوست، یک مناقصه قانونی برای جلوگیری از ادغام شرکت ها را از دست داد. FTC از ضرر دادگاه خود شکایت کرده است.

مایکروسافت و اکتیویژن هنوز باید برای بستن قرارداد بدون استفاده از راه‌حل‌هایی برای ادامه تجارت در این کشور، از یک قانون‌گذار بریتانیا مجوز بگیرند. سازمان رقابت و بازار ابتدا این ادغام را در ماه آوریل مسدود کرد، اما در هفته گذشته، تمایل خود را برای حل و فصل دوستانه نگرانی های خود در مورد تأثیر احتمالی این معامله بر بازار بازی های ابری نشان داده است.

مایکروسافت آماده ارائه یک پیشنهاد ادغام به روز شده به CMA است. رگولاتور تا 29 آگوست تصمیم خواهد گرفت، اگرچه قصد دارد این کار را در اسرع وقت انجام دهد. در جلسه دادرسی این هفته، یک وکیل CMA گفت که هم رگولاتور و هم مایکروسافت مطمئن هستند که این شرکت می تواند نگرانی های خود را حل کند. این نشانه دیگری است که نشان می دهد بزرگترین ادغام در تاریخ بازی ها به احتمال زیاد در هفته های آینده بسته می شود.منبع

مهلت اولیه برای بسته شدن خرید سه شنبه بود، اگرچه مایکروسافت و اکتیویژن قرارداد ادغام خود را تا 18 اکتبر تمدید کردند تا به آنها “زمان اضافی برای رفع نگرانی های نظارتی باقی مانده” بدهند. آنها توافق کردند که مایکروسافت در صورت از هم پاشیدگی قرارداد، مبلغی بالغ بر 4.5 میلیارد دلار را برای جدایی در نظر خواهد گرفت، اگرچه هر دو طرف مصمم هستند که همه چیز را به پایان برسانند.

FTC همچنان این گزینه را دارد که پس از پایان ادغام، آزمایش اداری خود را برگزار کند. با این حال، به ندرت پیش می‌آید که آژانس پس از شکست در نبرد دادگاه فدرال، به یک پرونده داخلی ادامه دهد.

کمیسیون تجارت فدرال به طور رسمی محاکمه اداری خود را در مورد خرید در حال انتظار مایکروسافت از Activision Blizzard به حالت تعلیق درآورده است. حرکتی که برای اولین بار توسط بلومبرگ، به آژانس و شرکت ها اجازه می دهد تا درباره توافقی برای ادغام 68.7 میلیارد دلاری مذاکره کنند.

ژاکلین اسکات کورلی هفته گذشته در حکمی نوشت: «اف‌تی‌سی نشان نداده است که بر اساس ادعای خود احتمالاً موفق خواهد شد که شرکت ترکیبی احتمالاً Call of Duty را از سونی پلی‌استیشن خارج می‌کند، یا اینکه مالکیت محتوای Activision به طور قابل‌توجهی رقابت را در بازارهای اشتراک کتابخانه بازی‌های ویدیویی و بازارهای بازی‌های ابری کاهش می‌دهد». مایکروسافت از آن زمان با سونی قراردادی امضا کرده است تا در صورت انجام این ادغام، Call of Duty را به مدت 10 سال در پلی استیشن نگه دارد.

مایکروسافت و اکتیویژن در درخواستی که روز سه شنبه ارائه شد، از FTC خواستند پرونده خود را پس بگیرد. قوانین FTC تصریح می کند که آژانس پس از درخواست شرکت ها باید پرونده خود را پس بگیرد، زیرا دستور اولیه برای جلوگیری از ادغام آنها رد شد. مطابق بلومبرگ، مایکروسافت و اکتیویژن اکنون می توانند تلاش کنند FTC را متقاعد کنند که راه حل هایی را بپذیرد که نگرانی های آژانس در مورد تأثیر این معامله بر رقابت در صنعت بازی را برطرف کند. از طرف دیگر، آنها می توانند FTC را متقاعد کنند که مخالفت خود را با ادغام کاملاً کنار بگذارد.