EVGA تولید کارت گرافیک را متوقف می‌کند، دیگر خبری از GPUهای EVGA GeForce نیست

[Gamers Nexus] EVGA شراکت NVIDIA را خاتمه می دهد، به رفتار بی احترامی اشاره می کند (53048 بازدید)

منبع: EVGA از طریق Overclock3D

ما در طول سال‌ها با EVGA همکاری خوبی داشته‌ایم و به حمایت از آنها در نسل فعلی محصولات خود ادامه خواهیم داد. برای اندرو و دوستانمان در EVGA بهترین ها را آرزو می کنیم.

75 درصد از درآمد EVGA تنها از پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA بدست می‌آمد، بنابراین تصمیم برای قطع رابطه با NVIDIA آسان نبود و لحظه مهمی را برای این شرکت رقم زد. با این حال، EVGA به فروش پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 30 خود ادامه خواهد داد و از این سری پشتیبانی خواهد کرد.

تصمیم EVGA نهایی به نظر می رسد، اما ممکن است این یک درس مهم برای NVIDIA باشد که وضعیت خود را نسبت به شرکای هیئت مدیره تغییر دهد.

EVGA رابطه خود را با NVIDIA قطع کرده است. EVGA دیگر هیچ نوع کارت گرافیکی تولید نخواهد کرد و دلیل آن را رابطه ضعیف با NVIDIA عنوان کرد (در میان دلایل دیگری که به حداقل رسید). EVGA در حال حاضر در حال بررسی روابط با AMD یا Intel نخواهد بود و این شرکت با خروج از بازار کارت‌های ویدئویی به‌زودی تعداد خود را کاهش خواهد داد. مشتریان همچنان تحت پوشش خط‌مشی‌های EVGA خواهند بود، اما EVGA دیگر RTX یا سایر کارت‌های ویدیویی تولید نخواهد کرد. این شرکت قبلاً 20 نمونه EVT از کارت‌های EVGA RTX 4090 FTW3 ساخته است، اما به سمت تولید حرکت نخواهد کرد و تمام پروژه‌های فعال مربوط به کارت‌ها از جمله کارت‌های KINGPIN را از بین برده است.

EVGA نیز از رقبای خود مانند AMD یا Intel کارت تولید نخواهد کرد. این شرکت به طور کامل ساخت کارت‌های ویدئویی را در پیش گرفته است. رسانه ها گزارش می دهند که تا زمانی که EVGA همان مدیرعامل را داشته باشد، این تصمیم پابرجا خواهد بود.

این شرکت قبلاً نمونه هایی از پردازنده های گرافیکی RTX 4090 ساخته است. با این حال، تصمیم گرفته شد که به سمت تولید حرکت نکند و این بدان معناست که پردازنده‌های گرافیکی EVGA RTX 40 به سادگی اتفاق نمی‌افتد.

– اندرو هان، مدیر عامل EVGA

EVGA اعضای مطبوعات فناوری را به یک جلسه غیرعلنی دعوت کرده است تا توقف تولید کارت گرافیک خود را اعلام کند. این شرکت تایید کرده است که سری GeForce RTX 40 و همچنین سری های آینده را عرضه نخواهد کرد.

– سخنگوی NVIDIA

دلیل اصلی این تصمیم یک رابطه تیره با NVIDIA بود. شرکت گفت به نکسوس گیمرها “این در مورد احترام است”. این یک تصمیم اصلی برای قطع رابطه با NVIDIA بود، نه یک تصمیم مالی.

همانطور که توسط NVIDIA گزارش شده است قبلاً بیانیه کوتاهی ارائه کرده است ته کیم:

[JayzTwoCents] خبر فوری! – EVGA دیگر با NVIDIA تجارت نخواهد کرد (47547 بازدید)منبع

EVGA به رابطه با NVIDIA پایان می دهد

پایان یک عصر.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر