EK سری بلوک آب Quantum Velocity² AM5 را برای پردازنده‌های AMD Ryzen 7000 معرفی کرد.

سازگاری با D-RGB
بلوک های آب CPU EK-Quantum Velocity² D-RGB – AM5 مجهز به 17 LED D-RGB هستند. مدل‌هایی که رویه اکریلیک شفاف دارند کاملاً روشن هستند، در حالی که گزینه‌های رویه جامد دارای پرتوهای نور پیچیده‌ای هستند که بر روی آن‌ها قرار می‌گیرند. آنها با تمام فناوری‌های همگام‌سازی RGB آدرس‌پذیر محبوب همه تولیدکنندگان اصلی مادربرد سازگار هستند. علامت پیکان روی کانکتور LED 3 پین D-RGB با علامت +5 ولت در هدر RGB آدرس پذیر تراز است.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

بلوک‌های آب با مادربردهای AMD AM4 در هنگام استفاده از صفحه پشتی نیز سازگار هستند، اما به دلیل تنوع در انواع صفحه پشتی، مکانیسم هارد استاپ ممکن است به درستی کار نکند. با توجه به تغییرات انحنای صفحه سرد، توصیه می شود از AM4 Velocity² برای سوکت AM4 و نسخه AM5 برای مادربردهای سوکت AM5 استفاده کنید.

این تغییرات هستند صرفا زیبایی شناسیمبتنی بر، به این معنی که عملکرد بین انواع محصول متفاوت نیست. صفحه سرد از بالاترین عیار مس الکترولیتی خالص 99.99٪ ساخته شده است.. مس است ماشینکاری شده با دقت برای بهترین تماس و انتقال حرارت ممکن است و پس از آن است متعاقبا نیکل اندود.

نسخه AM5 ساخته شده برای CPU های دسکتاپ رایزن در 5 نوع ارائه می شود:

  • EK-QuantumVelocity² D-RGB – AM5 نیکل + پلکسی – دارای رویه اکریلیک ریخته گری با ماشینکاری CNC
  • EK-QuantumVelocity² D-RGB – AM5 نیکل + استال – دارای استال POM مشکی بادوام با ماشینکاری CNC
  • EK-QuantumVelocity² D-RGB – AM5 نیکل + تیتانیوم ساتن – رویه برنجی با ماشینکاری CNC با روکش نقره ای ساتن
  • EK-QuantumVelocity² D-RGB – AM5 Full Nickel – دارای رویه برنجی با روکش نیکل با ماشینکاری CNC
  • EK-QuantumVelocity² D-RGB – AM5 نیکل + طلا – مشابه نیکل کامل و روکش شده با طلای اصلی (نه ساختگی <3 GN)

در Velocity² یک موتور خنک کننده با عملکرد بالا با محدودیت جریان هیدرولیک کم مخصوص سوکت قرار گرفته است. این امر از طریق ترکیبی از فشار نصب و هندسه صفحه سرد که به طور خاص برای IHS و طرح قالب سوکت AMD AM5 طراحی شده است به دست می آید. صفحه سرد تراشکاری شده با دقت ساخته شده است تا به طور موثر IHS را بپوشاند و فشار بهینه را بر ناحیه قالب وارد کند. با کمک یک برش صفحه جت نامتقارن، جریان نیز به مناطقی هدایت می شود که بیشتر به آن نیاز دارند.

پیچ های نصب یکپارچه با طراحی محکم طراحی شده اند. این به این معنی است که یک بار را پیچ ها رسیدن به انتهای نخ، بلوک کاملاً نصب شده است و تنش کرده. این خطرات ناشی از گشتاور بیش از حد آب بلوک و آسیب احتمالی مادربرد و/یا CPU شما را از بین می برد.


EK بلوک های آب CPU EK-QUANTUM VELOCITY² سازگار با AM5 را اعلام می کند

EK®، ارائه‌دهنده راه‌حل‌های خنک‌کننده رایانه، آخرین نسل بلوک‌های آب EK-Quantum Velocity² را معرفی می‌کند. این بلوک‌های آبی مخصوص سوکت به‌طور خاص برای سوکت‌های AMD® AM5 آینده و پردازنده‌های سری Ryzen 7000 طراحی شده‌اند. مانند مدل قبلی AM4، بلوک آب AM5 از سازگاری EK-Matrix7 برخوردار است، به این معنی که مطابق استاندارد طراحی شده است که ارتفاع محصول و فاصله پورت با افزایش 7 میلی متری مدیریت می شود. این محصول یک موتور خنک‌کننده اصلاح‌شده Velocity² را بهینه‌سازی شده برای پردازنده‌های سری Ryzen 7000 به کار می‌گیرد تا بهترین عملکرد خنک‌کننده و جریان خنک‌کننده بهینه را تضمین کند. در حالی که الگوی سوراخ نصب سوکت AM5 جدید هنوز 90×54 میلی‌متر است، مادربردهای AM5 اکنون دارای یک صفحه پشتی سوکت CPU یکپارچه با رشته‌های #UNC 6-32 هستند، بنابراین به یک سیستم نصب جدید نیاز دارند.

سازگاری
بلوک‌های جدید CPU سری EK-Quantum Velocity² مخصوص سوکت هستند و فقط با سوکت AMD AM5 و پردازنده‌های رومیزی سری 7000 Ryzen سازگار هستند.

به دلیل پشتی محکم و یکپارچه که با مادربردهای AM5 عرضه می‌شود، سیستم نصب EK-ExactMount در انتظار ثبت اختراع برای فرآیند نصب ساده‌تر دوباره مهندسی شد. نتیجه نهایی یک مکانیسم نصب “نامرئی” و حتی ساده تر برای استفاده است، به این معنی که کل سیستم نصب در داخل بلوک آب قرار دارد و یک محصول تک تکه واقعی را تشکیل می دهد. صفحه پشتی در کارخانه روی مادربرد نصب شده است، در حالی که پیچ‌های Torx فنری در بلوک آب یکپارچه شده‌اند و با چرخش خلاف جهت عقربه‌های ساعت به صفحه پشتی مادربرد پیچ ​​می‌شوند.

EK-Matrix7
EK-Quantum Velocity² یک محصول دارای گواهینامه EK-Matrix7 است. EK-Matrix7 یک شطرنجی مناسب محصول است که بعد جدیدی به خنک‌کننده مایع رایانه شخصی می‌افزاید، که در آن ارتفاع محصول و فاصله پورت با افزایش 7 میلی‌متری مدیریت می‌شود. این امر هم ترازی محصول را بهبود می بخشد و زمان صرف شده برای برنامه ریزی حلقه و لوله های خمشی را کاهش می دهد. از طریق برنامه ریزی دقیق و طراحی دقیق محصولات ما، ساختن یک کامپیوتر با مایع خنک کننده آسان و سرگرم کننده می شود، درست مانند بازی با آجرهای اسباب بازی.

MSRP


در دسترس بودن و قیمت
بلوک‌های آبی سری EK-Quantum Velocity² AM5 در اسلوونی، اروپا ساخته شده‌اند و برای پیش‌سفارش از طریق فروشگاه اینترنتی EK و شبکه فروش شریک در دسترس هستند. انتظار می‌رود حمل و نقل آن‌ها در اواخر اواسط اکتبر 2022 آغاز شود. جدول زیر قیمت خرده‌فروشی پیشنهادی سازنده (MSRP) با احتساب مالیات بر ارزش افزوده را نشان می‌دهد.

EK-Quantum Velocity² AM5
این بلوک آبی جدید AM5 بر روی پلت فرم Velocity² برنده جایزه و شناخته شده بازار ساخته شده است که جایزه طراحی iF، جایزه سخت افزار اروپایی و جایزه نوآوری CES را دریافت کرده است. بلوک‌های آبی Velocity² در مسیری قرار دارند که از سلف خود پیشی گرفته و گوی سبقت بازار را به دست بگیرند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر