EK بلوک‌های آبی را برای پردازنده‌های گرافیکی ZOTAC RTX 4090/4080 Trinity و AMP Extreme معرفی می‌کند.

صفحه پشتی فعال یک بلوک آبی تمام عیار با صفحه سرد مسی خود و یک رویه اکریلیک تمام قد است. اتصال همچنین با پایانه‌های «پیوند مستقیم» که طرح‌بندی 4 پورت معمولی را اجرا می‌کند، به سطح دیگری منتقل می‌شود و امکان اتصال سریال و موازی را از طرف‌های مجاور یا مخالف بلوک فراهم می‌کند.

مجموعه ABP EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 D-RGB
این مجموعه خنک کننده نهایی از یک بلوک آب GPU با عملکرد بالا و آخرین نسل راه حل های خنک کننده Active Backplate در یک محفظه تشکیل شده است. اگرچه پردازنده‌های گرافیکی Zotac AMP Extreme و Trinity RTX 4090 VRAM در قسمت پشتی ندارند، اما صفحه پشتی فعال همچنان با خنک کردن PCB پشت هسته، VRM و VRAM به کاهش دما کمک می‌کند. از آنجایی که مقدار زیادی مس در PCB وجود دارد، مقدار قابل توجهی گرما را خیس می کند و آن را به سطح آن منتقل می کند، بنابراین سایر اجزا را گرم می کند. با خنک کردن موثر PCB، کل GPU خنک تر می شود.


EK بلوک های آبی VECTOR² را برای ZOTAC TRINITY و AMP EXTREME RTX 4090 و 4080 GPUS راه اندازی می کند

همه بلوک‌های آب GPU Vector² از یک صفحه سرد مسی به ضخامت 11 میلی‌متر با یک ترمینال استال متصل به طور مستقیم و یک طراحی بالای حلقه O-رینگ قوی استفاده می‌کنند. این ساخت و ساز ساده در هنگام سفارشی سازی و نگهداری، اطمینان را ایجاد می کند. هر دو بلوک آب 4080 و 4090 AMP/Trinity شامل یک صفحه پشتی آلومینیومی با آنودایز سیاه و یک پایه است که با ماشینکاری CNC از مس الکترولیتی با روکش نیکل ساخته شده است.

این بلوک‌های آب GPU دارای یک بریدگی خاص هستند که امکان استفاده از ابزار چند منظوره گنجانده شده برای جدا کردن ایمنی PCIe روی مادربرد و جدا کردن آسان GPU را فراهم می‌کند. همچنین می توان از همین ابزار برای جدا کردن راحت تر کابل برق و سفت کردن اتصالات استفاده کرد.

این ترکیب نهایی یک بلوک آب Vector²، یک Backplate فعال و یک مکانیسم نصب است که در نسخه نیکل + Plexi موجود است. همراه با پوشش جانبی EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 D-RGB ABP در روکش مشکی آنودایز شده ارائه می‌شود. پوشش جانبی بین بلوک آب GPU و صفحه پشتی فعال قرار می گیرد تا PCB GPU را پنهان کند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا بهترین مجموعه خنک‌کننده همه جانبه را برای GPU خود خریداری کنند و از بهترین خنک‌کننده ممکن و افزایش عملکرد اطمینان حاصل کنند.

موتور خنک کننده Vector² صفحه جت را با یک درج Plexi با ماشینکاری سه بعدی ترکیب می کند تا توزیع جریان و عملکرد حرارتی را بهبود بخشد. این موتور خنک‌کننده مبتنی بر طراحی موتور خنک‌کننده Open Split-Flow است که ثابت کرد راه‌حلی برتر برای بلوک‌های آب GPU است. مشخصه آن محدودیت جریان هیدرولیک کم است، به این معنی که می‌توان آن را با پمپ‌های آب ضعیف‌تر یا پمپ‌هایی که با تنظیمات سرعت پایین کار می‌کنند استفاده کرد و همچنان به عملکرد بالایی دست یافت. EK برای دستیابی به یک دامنه جریان متقارن با استفاده از یک پل داخلی به اجزای ثانویه دقت زیادی کرد. این کار برای اطمینان از خنک شدن اجزای ثانویه بدون به خطر انداختن توزیع جریان بر روی هسته GPU انجام شد.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

در دسترس بودن و قیمت
بلوک‌های آبی EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 و مجموعه‌های ABP، و همچنین بلوک‌های آبی EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4080، برای پیش‌سفارش از طریق فروشگاه اینترنتی EK و فروشندگان شریک در دسترس هستند. انتظار می‌رود این محصولات در اواخر دسامبر 2022 عرضه شوند. جدول زیر قیمت خرده‌فروشی پیشنهادی سازنده (MSRP)، شامل مالیات بر ارزش افزوده را نشان می‌دهد.

  • EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4080 D-RGB – نیکل + پلکسی 264.90 €
  • EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 D-RGB – نیکل + پلکسی 264.90 €
  • EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 D-RGB ABP Set – Nickel + Plexi 399.90 یورو


بلوک‌های آب GPU EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 و 4080 D-RGB
EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 و EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4080 محلول های خنک کننده مایع تک بسته ای هستند که از یک بلوک آب سری Vector² و یک صفحه پشتی آلومینیومی آنودایز شده سیاه تشکیل شده است. مانند بلوک‌های آبی قبلی سری 30 Vector²، زیبایی‌شناسی آن تحت تأثیر خطوط مستقیم مینیمالیستی و صفحه پشتی قرار گرفته در کنار GPU است تا PCB را به طور کامل پوشش دهد.

EK®، سازنده تجهیزات خنک کننده مایع ممتاز، اکنون راه حل نهایی خنک کننده آب را برای کارت های گرافیک Zotac® AMP Extreme AIRO و Trinity GeForce® RTX™ 4080 و 4090 معرفی می کند. کارت‌های RTX 4090 Zotac یک بلوک آب با یک صفحه پشتی غیرفعال یا یک محلول خنک‌کننده با یک صفحه پشتی فعال دارند که کارت را بین دو بلوک آب قرار می‌دهد تا بهترین نتایج خنک‌کننده ممکن را داشته باشد. کارت‌های گرافیک Zotac RTX 4080 AMP Extreme و Trinity تنها یک راه‌حل استاندارد بلوک آب با صفحه پشتی غیرفعال و بدون صفحه پشتی فعال دارند.

ترکیبی از بلوک آب EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090، صفحه پشتی فعال EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 و EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 ABP از همه طرف پوشش جانبی GPU.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر