EK براکت GPU عمودی را با رایزر PCIe Gen4 معرفی می کند که حتی با کیس های اسلات PCIe بسته هم سازگار است.

EK®، ارائه‌دهنده راه‌حل‌های خنک‌کننده مایع رایانه، یک براکت نصب عمودی GPU جدید را معرفی می‌کند. این یک نسخه تغییر یافته از EK-Loop Vertical GPU Holder EVO – Gen4 Riser است و برای کیس های رایانه شخصی با نوارهای افقی بین شکاف های توسعه PCIe در نظر گرفته شده است. این امن ترین و سفت و سخت ترین مکانیسم نصب عمودی GPU است، زیرا به دلیل استفاده از دو نقطه نصب مادربرد ATX برای ایمن کردن بیشتر کارت گرافیک متمایز است. این نگهدارنده منحصربه‌فرد نه تنها از فناوری‌های نصب منحصربه‌فرد استفاده می‌کند، بلکه از مواد ضخیم‌تر در مقایسه با سایر راه‌حل‌های رقابتی موجود در بازار نیز استفاده می‌کند. لیست ارتقاءهای طراحی اصلی همچنین شامل قابلیت افست، کابل رایزر PCIe 4.0، سازگاری با EK-Matrix7 و سازگاری با صفحات پشتی فعال EK-Quantum Vector است.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

نگهدارنده GPU عمودی EK-Loop EVO – Gen4 Riser (تغییر شده)
نمایش کارت گرافیک خنک‌شده با آب یا در عوض، یک GPU با خنک‌کننده هوای عظیم استاندارد در طول سال‌ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. یکی از راه‌های انجام این کار استفاده از براکت‌های ویژه پس از فروش است که GPU را به صورت عمودی نصب می‌کنند، اگر کیس قبلاً به اسلات‌های PCIe عمودی مجهز نشده باشد. با این حال، کاربر اغلب در مورد نحوه عملکرد این راه حل ها با مشکلاتی مواجه می شود، زیرا آنها پشتیبانی کافی را ارائه نمی دهند و به GPU اجازه می دهند در اطراف حرکت کند، پایین بیاید و کج بماند. این می تواند به طور قابل توجهی زیبایی شناسی رایانه شخصی مذکور را مختل کند، که یک مشکل بزرگ است زیرا بهبود ظاهر هدف اصلی این براکت است. کارها با خنک کننده مایع می توانند چالش برانگیزتر باشند، به خصوص هنگام نصب اتصالات و لوله بر روی یک GPU عمودی. ناگفته نماند که سعی کنید یک رایانه شخصی با یک پردازنده گرافیکی عمودی نصب کنید.

قبل از نصب براکت در نقاط نصب ATX، دو پایه پلاستیکی برای محافظت از مادربرد قرار داده می‌شود و اجازه می‌دهد براکت بر روی مادربردهایی با پوشش‌های زیبای پیچیده و پیچیده نصب شود.

خوشبختانه، EK یک رویکرد منحصر به فرد برای از بین بردن همه این مشکلات که می تواند برای سخت افزار گران قیمت کشنده باشد، ارائه کرده است. نگهدارنده GPU عمودی EK-Loop EVO – Gen4 Riser (تغییر شده) به کارت گرافیک اجازه می دهد تا به صورت عمودی در هر کیس رایانه شخصی ATX نصب شود. پایه GPU عمودی از فولاد با روکش مشکی به ضخامت 1.5 میلی متر ساخته شده است تا استحکام ساختاری عالی را ارائه دهد. علاوه بر این، از دو پایه پیچی مادربرد برای به دست آوردن دو نقطه تماس و پایداری اضافی استفاده می کند و از افتادگی و حرکت افقی GPU حذف می شود. ارتقاء به نگهدارنده گرافیکی عمودی اصلی، گزینه ای است که پایه را تنظیم می کند، فضای اضافی برای رادیاتور در پایین کیس فراهم می کند یا به شما امکان می دهد یک GPU 3 اسلات نصب کنید. این براکت نصب عمودی با صفحات پشتی فعال EK سازگار است.

اکثر راه‌حل‌های دیگری که کابل PCIe 3.0 را ارائه می‌کنند باعث ایجاد مشکلاتی در مادربردهای PCIe 4.0 همراه با GPU‌های gen4 می‌شوند. از طرف دیگر، نگهدارنده گرافیکی عمودی EK-Loop EVO یک کابل رایزر gen4 کاملاً تایید شده را ارائه می‌کند که با هر دو پردازنده گرافیکی AMD® سری RX 6000 و پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA® سری RTX 30 آزمایش شده است. اگرچه این یک کابل رایزر واقعی PCIe 4.0 است، اما 100٪ با استاندارد PCIe 3.0 نیز سازگار است.


EK یک براکت عمودی پردازنده گرافیکی PCIE 4.0 جدید برای کیس‌ها با اسلات‌های گسترش PCIE در حالت بسته معرفی می‌کند.

در دسترس بودن و قیمت
نگهدارنده GPU عمودی EK-Loop EVO – Gen4 Riser (تغییر شده) در اسلوونی، اروپا ساخته شده است و از طریق فروشگاه اینترنتی EK و شبکه فروش شریک در دسترس است. جدول زیر قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده (MSRP) با احتساب مالیات بر ارزش افزوده را نشان می دهد.

  • نگهدارنده GPU عمودی EK-Loop EVO – Gen4 Riser (تغییر شده) 135.90 یورو


در این موقعیت برجسته، نگهدارنده GPU ممکن است از پردازنده‌های گرافیکی 3 اسلات پشتیبانی کند، زیرا قسمت گیره‌دار GPU نگهدارنده بالای نگهدارنده براکت PCIe در شاسی رایانه شخصی قرار دارد. هنوز باید دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ تداخلی بین پورت های I/O یا تداخل GPU با خنک کننده CPU وجود ندارد.

نگهدارنده گرافیکی عمودی EK-Loop EVO – Gen4 Riser (تغییر شده) را می توان روی کیس هایی با طراحی شکاف توسعه باز و بسته PCIe با حداقل 4-6 اسلات آزاد نصب کرد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر