Early Dual AMD Zen5 CPU 123K امتیاز در Cinebench کسب می کند


لطفا توجه داشته باشید که این پست با عنوان a برچسب گذاری شده است شایعه.

ظاهرا AMD Zen5 با Cinebench R23 تست شده است

انتظار نمی رود که معماری AMD Zen5 به این زودی ها معرفی شود، اما نمونه های اولیه مهندسی ظاهراً در آزمایشگاه ها در حال اجرا هستند. قانون مور مرده است ادعا می کند که یک اسکرین شات از سخت افزار پیش از انتشار Zen5 دارد که یک معیار محبوب را اجرا می کند.

پردازنده ای که ادعا می شود آزمایش شده است یک پردازنده دو سوکت 64 هسته ای Zen5 EPYC است. این سیستم 128 هسته و 256 رشته را نشان می دهد که ظاهرا برای کسب 123 هزار امتیاز در تست چند هسته ای Cinebench R23 کافی بود. این تقریباً 15٪ بیشتر از CPU Genoa (Zen4) است که اخیراً آزمایش شده است و تقریباً در همان سطح CPUهای Sapphire Rapids HEDT اورکلاک شده اینتل با استفاده از نیتروژن مایع است:

نمونه مهندسی AMD Zen5 (EPYC) در Cinebench R23، منبع: قانون مور مرده است

نمونه مهندسی Zen5 با کلاک تا 3.85 گیگاهرتز کار می کرد، با این حال هنوز باید تأیید شود که آیا این یک اوج سرعت افزایش برای این نمونه است یا چیزی نزدیک به متوسط. علاوه بر این، اسکرین شات از Task Manager ویندوز حافظه نهان L1 را با حجم 10 مگابایت نشان می دهد، بنابراین 80 کیلوبایت در هر هسته (Zen4 64 کیلوبایت است).

همچنین به نظر می رسد که این نمونه 8 CCD دارد، بنابراین هر چیپلت دوباره 8 هسته دارد. علاوه بر این، اشاره شده است که یک نوع از CPU Zen5 به نام Turin-Dense دارای 16 هسته در هر چیپلت خواهد بود.

انتظار می رود AMD EPYC Zen5 سال آینده عرضه شود. این باید یک معماری کاملاً بازطراحی شده با خط لوله جدید و بهینه سازی های یکپارچه هوش مصنوعی باشد. Zen5 برای مصرف کنندگان باید روی همان سوکت AM5 که در حال حاضر توسط مادربردهای سری 600 استفاده می شود، مستقر شود. پشتیبانی مشابه از پلتفرم EPYC SP5 انتظار می رود.

AMD Zen5، منبع: AMD

منبع:

[Moore’s Law Is Dead] نشت AMD Zen 5 Cinebench: ارتقای عظیم IPC تایید شد! (21128 بازدید)

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر