E3 2024 و 2025 طبق اعلام هیئت گردشگری لس آنجلس لغو شد، ESA هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است.

نکته مهم این است که ESA، نهاد مسئول سازمان E3، چنین ادعاهایی را رد کرده و گفته است که هنوز تصمیم نهایی در مورد این رویدادها گرفته نشده است. با این حال، آنچه ESA می گوید و آنچه در نهایت اتفاق می افتد دو چیز متفاوت در این مرحله هستند. این سازمان پیش از لغو ناگهانی رویداد در ماه مارس امسال، لغو E3 2023 را برای ماه‌ها تکذیب کرد.

منبع

آیا این می تواند پایان E3 باشد؟

E3 به طور سنتی در لس آنجلس، کالیفرنیا برگزار می شود، اگرچه گاهی اوقات تغییراتی در مکان وجود داشته است. طبق آخرین اطلاعات هیئت گردشگری لس آنجلس، هیچ برنامه ای برای E3 در آینده نزدیک وجود ندارد. نمودار به صراحت اشاره می کند که E3 2024/2025 برای این سال ها لغو شده است.

E3 (Electronic Entertainment Expo) یک رویداد تجاری سالانه برای صنعت بازی های ویدیویی بود که 40 تا 70 هزار گیمر، توسعه دهندگان بازی، تحلیلگران صنعت و تأثیرگذاران را در یک مکان گرد هم می آورد. این به عنوان یک پلتفرم برای توسعه دهندگان، ناشران، سازندگان سخت افزار و سایر شرکت های مرتبط با بازی برای نمایش بازی ها، محصولات و نوآوری های آینده خود عمل کرد. در E3 2019 بود که فیل اسپنسر و کیانو ریوز Cyberpunk 2077 را معرفی کردند که شاید آخرین معرفی حضوری با این کالیبر در E3 باشد.

از یادداشت ESA ارسال شده به اعضا (ناشران بازی): “ما انتظار داریم E3 همچنان بخشی از داستان سرایی ESA باشد و در حال حاضر در حال گفتگو با تعدادی از سهامداران در مورد اینکه E3 2024 (و بعد از آن) چگونه باید باشد تا بهترین خدمت را ارائه کند، هستیم. صنعت سرگرمی تعاملی.”

از سوی دیگر، Summer Game Fest به رهبری جف نایتلی که سال‌ها چهره E3 بود، مورد توجه جامعه بازی‌ها قرار گرفت. این قالب شامل یک کنوانسیون حضوری طولانی با رویدادهای جداگانه نیست، بلکه آنها را در یکی ترکیب می کند.

— استفن توتیلو (@stephentotilo) 22 ژوئن 2023

سقوط E3 در سال 2019 آغاز شد و سونی از این رویداد خارج شد و ادعا کرد که در سال (ژوئن) خیلی دیر شده است و با برنامه های راه اندازی آنها مطابقت ندارد. علاوه بر این، افزایش محبوبیت رویدادهای زنده ای که می توانند به راحتی در وب پخش شوند، به این معنی است که اهمیت چنین رویدادهای چند روزه مورد تردید است. متعاقباً همه بازی‌سازان پیشرو برنامه‌های خود را برای شرکت در E3 در سال 2023 لغو کردند.

E3 2024/2025 لغو شد، منبع: LA Tourism Board

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر